RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 DaYan - GuHong (Lone Goose)

Go down 
+17
RadiKing
L2 z2 R2
TyLo
Count Dracula
DoByG
HarryCo
the_trademark
gele100
mr.fi4oo
krumbgf
Karamazov
simon
firemike
ivanradanov
Tycho
spigmata
Nikipetrov7504
21 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeЧет Дек 30, 2010 9:30 pm

Ето че дойде и дълго очаквания ми нов куб DaYan - GuHong (Lone Goose) 30.11 поръчан - днес 30.12 дойде 1 месец. Вярно е, че все пак са празници, така че закъснението от един месец е оправдано.
Всичко което се каза и написа за него е вярно - страшен е!!! Дори и като не беше изобщо смазан пак се въртеше добре, а като му сложих малко силикон направо литна Smile Въпреки многото парчета от които е съставен изглежда всичко си пасва достатъчно добре за да се върти толкова добре. Ясно за какво толкова много са се разгневили гърците- такъв страхотен куб трудно можеш да надминеш, а ако те са били намислили да пускат или вече произвеждат куб 3х3х3 сигурно са доста притеснени дали ще се продава добре при наличието на такава голяма кон!@#енция. Smile Smile Smile Мисля, че от това можем да спечелим ние крайните потребители, тъй като се надявам една такава кон!@#енция да свали цените.
А ето и самия куб :
DaYan - GuHong (Lone Goose) Dayanguhong


Последната промяна е направена от Nikipetrov7504 на Пон Яну 31, 2011 5:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeЧет Яну 06, 2011 3:45 pm

Дойде точния момент за покупка на Dayan - Guhong и Ligiun в момента и до 17 ти тече промоция:
Отстъпка от 10 % за тези два уникални куба:

B Discount for DAYAN(GUHONGs and LINGYUNs)
Discount: 10%
Code: LIGHTAKEDAYAN
Starting Date:01/07/2011(HongKong Time)
Expire Date:01/17/2011(HongKong Time)

Лингяна е за 10.74 и като му сложите отстъпката пада до 9 долара и нещо.
http://www.lightake.com/detail.do/sku.3x3x3_DaYan_III_LingYun_Magic_Cube_Black-32764
Гухонга също е не е за изпускане
http://www.lightake.com/detail.do/sku.3x3x3_DaYan_GuHong_Magic_Cube_Black-31025
Направо слагам цялата страница с тези два много добри куба
http://www.lightake.com/search.do/type.search~ty.0~searchtxt.DAYAN
Успех на всички
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeЧет Яну 06, 2011 4:15 pm

ако имах карта веднага ги вземам ама като няма...
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeЧет Яну 06, 2011 4:20 pm

Пробвай с тази виртуалната от Централна кооперативна банка както някой в този форум беше писал.... Smile
Мисля че ще стане.
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeЧет Яну 06, 2011 6:00 pm

spigmata написа:
ако имах карта веднага ги вземам ама като няма...
Аз днес направих една покупка, но тъй като ми е за пръв път, не каня никой друг.
Нека първо да видя дали всичко ще е наред. Пък тогава, другия месец пак ще пазаруваме и ще пиша ако някой иска да поръчам и нещо за него.
Върнете се в началото Go down
ivanradanov




Брой мнения : 55
Join date : 19.12.2010

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeЧет Яну 06, 2011 9:58 pm

Аз сега мисля да си поръчвам, докато още има 10% намаление така че ако някой иска да ми се обади на скаипа (ivanradanov) да се разберем.
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeПет Яну 07, 2011 7:41 am

Снощи преди да си тръгна от работа колегата ми поръча лингяна и кода работи. Цената става към 9долара и нещо в БГ лева-14.98лв.
Така че вече чакам и новия лингян някъде началото на февруари. За всички останали кубове отстъпката е 5 % кода е

A Discount for All Cubes
Discount: 5%
Code: LIGHTAKECUBEWORLD
Starting Date:01/06/2011(HongKong Time)
Expire Date:01/17/2011(HongKong Time)

Между другото голямата отстъпка за двата куба (Гухонг и Лингян) е заради огромната подкрепа която срешна сайта при обвиненията за плагиатстване предявени от В-КУБА. Стотици членове на централния форум подкрепихме инициативата с подписка да не се купуват повече пъзели от В- КУБ и резултата не закъсня. Радвайте се и купувайте сега му е времето. И двата куба си струват парите напълно.
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
firemike

firemike


Брой мнения : 8
Join date : 29.07.2010

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeПет Яну 14, 2011 6:22 am

След дълго лутане между различните сайтове и кубчета (пък и до като си намeря човек с карта). Най-сетне поръчах по един гухон и лингян на 12.01.11 пък ще видим де ще му излезе края Very Happy .......
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeПет Яну 14, 2011 7:35 am

Успя ли да вкараш кода за отстъпката?
Честито за избора , дано бързо пристигнат и при теб. Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
firemike

firemike


Брой мнения : 8
Join date : 29.07.2010

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeСъб Яну 15, 2011 5:29 pm

Да вкарах кода.....То и това беше основната причина да ги поръчам точно сега - заради намалението.
А за доставката и аз се надявам да дойде бързо, въпреки че не мисля много за да мине по бързо времето Very Happy
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeПон Яну 24, 2011 10:47 pm

По тракинг номера видях, че пратката ми е пристигнала в София, дано утре да си я получа.

Сега пък за нова поръчка ще трябва да чакам до 10 февруари, че китайския народ запразнява. Нова година ще празнуват, по техния си там календар.

По между другото аз не се възползвах от отстъпката, набързо си ги нащраках без изобщо да се огледам, че трябвало това допълнително код да вкарвам. Здраве да е! Важното е, че кубченцата ми са вече в София.
------------------------------------------------------------------------------
Получих си новите две кубчета, едното е: 3x3x3 DaYan GuHong POM Magic Cube DIY Kit Black, а другото е: 3x3x3 Type-A Magic Cube V (Black).
Довечера ще ги снимам!

От три дена висят в пощата и тея шматки не се сещат да ми я пратят или пък едно известие да пуснат, да отида да си я получа. Тази сутрин обаче минах през пощата на път за работа и си ги взех.
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeСря Яну 26, 2011 5:17 pm

Е честито!!! Smile Ще чакаме да ги снимаш. Аз очаквам и моите да пристигнат тези дни. Дано.... Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeСря Яну 26, 2011 11:12 pm

Телефона много лошо снима, а сега нямам фотоапарат под ръка!

Type-A:
DaYan - GuHong (Lone Goose) 23666103.th

DaYan GuHong:
DaYan - GuHong (Lone Goose) Dy2w.th

DaYan - GuHong (Lone Goose) 33577157.th

Двата заедно, вече смазани и готови за връткане Very Happy :
DaYan - GuHong (Lone Goose) Newcube.th

Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeСря Яну 26, 2011 11:31 pm

мхм..хубави са а лепенките с какви можеш да ги оприличиш такива като от куба от безпаника или оригиналния куб от 80-те години...
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeЧет Яну 27, 2011 10:10 am

Ами хубави ми изглеждат да са! По-хубави са от унгарските за 17лв.
А, пък унгарските от 21лв. ми изглежда да са по-добри от тези които сега получих. Но унгарското от 21лв. само го имам без да съм го връткал и не знам колко бързо и как се износват.

Иначе комплекта лепенки който получих с GuHong е за всеки цвят по 18 квадратчета, така че като се износят ще имам за още един път да го облепя.

И един проблем: На снимката с все още несглобения GuHong, под пликчето с винтчетата и пружинките виждате едни малки черни нещица, те служат за сглобяването на ъглите (трицветните кубчета), които са съставени от три парчета и чрез тези черните нещица се свързват едно с друго. Трябва да са 16 бр., а моите са 15 бр., добре че имам друг GuHong и от него си взех едно такова. Не мога да твърдя обаче, че те не са ми пратили точната бройка, защото пощите са отваряли пратката и след това са я облепили с тиксо, там където са разкъсали плика, може тогава да са затрили едно от тези. А вчера в офиса аз също го отворих и изсипах съдържанието заедно с тези неща на бюрото, и така може да съм затрил едно от тях. И понеже отивам късно на работа, тази сутрин чистачката вече беше премела всичко, та така.

Все пак при следващата си поръчка ще им пиша, че ми липсва едно такова и да ми добавят една бройка!
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeЧет Яну 27, 2011 10:27 am

Честито още веднъж. Честно казано аз точно затова не си поръчах в насипно съдържание куба, тъй като си мислех че може да имам проблем с точно това. както и със сглобяването. Затова си взех готово. Все си мисля че там където ги сглобяват имат на разположение много части и ако нещо не пасва или не става взимат друго, а при куба на парчета шансът това да ти се случи не е толкова малък. Е вярно че после ще ти пратят парчета ама докато това стане ще ти се изчака чакането. Smile Има и още нещо при новия модел на Лингяна тези тривърхите свързващи парчета са махнати като концепция и на тяхно място са сложили 3 взаимно съединяващи се части от който се получава едно ъглово парче. Което ми се струва по хитро. Пробвай да не се е завряло- (парчето )под някое от крачетата на бюрото.
Наслаждавай се на новия куб!!! Голям кеф е нали??? Smile Wink Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeЧет Яну 27, 2011 11:23 am

Nikipetrov7504 написа:
Наслаждавай се на новия куб!!! Голям кеф е нали??? Smile Wink Smile
Ъхъ! Very Happy

Както писах, добре че имам друг GuHong от който да си взема липсващия детайл, ако го нямах - е те тогава вече щеше да е проблем. А старият си работи добре и без този детайл, но пък аз минавам трайно на новия, така че старият ще залежи, но все пак ще си поискам въпросното нещо при следващата поръчка.

Друго което забелязах при DIY кита на GuHong е, че детайлите не са добре почистени от заготовки ли са, отливки ли, там както ги правят. Та от тях тук там остават излишни малки пластмасови израстъзи, които се налага да почистя с ножче и пиличка, иначе се усещат едни малки зацепвания.

Друго нещо е, че това е GuHong POM Magic Cube, което е някакъв нов вариант, до колкото разбрах това POM е друг вид пластмаса, иначе дизайна си е абсолютно същия. Тъй като имам със и без POM, мога да определя, че това с POM е малко по-тежко. За сега само това съм забелязал, все още не съм го въртял достатъчно за да преценя други разлики.
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeНед Яну 30, 2011 7:44 pm

Дойде и Лингян-а Smile Wink Wink - най-накрая. На 6-ти го поръчахме на 26 е пристигнал тоест 20 дни. Което си е добре.
Няколко думи за него. Както се очакваше куба е страхотен може би още не съм му свикнал, първо му отпуснах малко болтовете, но като видях че става неконтролируем му ги затегнах отново малко. На размер е най-малкия от трите Даяна, следва стария ми- този който дойде разглобен с жълтата торбичка, и накрая най-голям може би и най-удобен поне засега е Гухонга. Така че вече имайки и трите поколения Даян мога сериозно да заявя напълно си струват парите и който се е замислил какво точно да си купи (говорейки за 3х3х3) да не мисли повече това са кубовете може би в този ред ГУХОНГ, ЛИНГЯН и накрая стария Даян Smile
Ами това е утре като имам време вечерта ще ги снимам и ще постна снимки на новия както и на цялото семейство ДАЯН. Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
simon

simon


Брой мнения : 29
Join date : 18.04.2010

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeПон Яну 31, 2011 9:59 am

с нетърпение ги очакваме tongue
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeПон Яну 31, 2011 5:40 pm

Наистина нямах много време да ги снимам и затова само първи впечатления и външния облик на куба.
Ето и обща снимка:
DaYan - GuHong (Lone Goose) Dayan

Като имам повече време ще ги снимам разглобени за да покажа разликите.



Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeВто Фев 01, 2011 5:58 pm

А ето ги и тях разликите:
DaYan - GuHong (Lone Goose) Dayanotvutre


ЛИНГЯН ______^^^^^_______________ПЪРВИЯ ДАЯН________^^^^^_______ ГУХОНГ_____^^^^^^
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
ivanradanov




Брой мнения : 55
Join date : 19.12.2010

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeПет Фев 04, 2011 4:47 pm

Днес пристигна и моя гухонг, в началото нямам търпение, отварям пакета, завъртам кубчето, а то се върти по зле и от тези за левче..... Много се изнервих и си мислих че съм дал толкова пари на вятъра, но като се прибрах вкъщи и му сложих силикон така се развъртя, че направо не можех да повярвам, направих 1.3 сек. Н пермутация! И вече съм почти винаги под 30 сек, свали ми времената с около 5 сек. Който има парите веднага да си го взема!
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeПет Фев 04, 2011 11:04 pm

Както писах по горе, има още един вариант на GuHong-а - POM, друг вид пластмаса се използва при него.

Сега вече мога да си кажа мнението за него, а то е: нормалният GuHong е по-добър. РОМ варианта е по-тежък и по-твърд, и изобщо цялостното усещане при реденето е различно. Не, че е лош, пак си остава страхотен куб, но някак си не ми харесва как го чувствам и усещам в ръцете си при движение. По друг начин няма как да го обясня, просто го чувствам не както трябва.

Добре, а сега, гледам по форумите, че хората си правят хибриди. Ядро от един куб, кубчета от друг, може и самите кубчета да са от различни кубове, ъглите от един, ръбовете от друг и т.н..
Ми аз вече понатрупах различни модели, а и още ще трупам. Сега може да пробвам например, кубчета от GuHong и ядро от A-V например. Не, че тези дни ще го направя, мързи ме, но ще дойде и този момент, тогава ще пиша.
Върнете се в началото Go down
firemike

firemike


Брой мнения : 8
Join date : 29.07.2010

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeЧет Фев 10, 2011 9:45 pm

Да се похваля, днес ми пристигнаха Даяните. Благодарение на БГМитници живи и здрави да са и да четат тоя пост Laughing . Иначе кубчетата са екстра остава само утре да ги смажа.
Върнете се в началото Go down
Karamazov




Брой мнения : 11
Join date : 24.12.2010
Age : 37
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: ==========   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitimeСря Фев 16, 2011 4:50 pm

Банда, посветих цял ден на това да си направя виртуална карта, да се регистрирам в PayPal и най-накрая.....го поръчах!!! Very Happy Чакам ЛИНГЯН-а. Да се надявам, че до 20 дни ще е тука да си го имам за РД-то.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





DaYan - GuHong (Lone Goose) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
DaYan - GuHong (Lone Goose)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» скърцане при Dayan Guhong
» кое е по добро zanchi или guhong
» Koe kubche da si vzema Zhanchi ili Guhong ???
» DaYan III - LingYun
» DaYan ZhanChi

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 3x3x3-
Идете на: