RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Как да стана по-бърз?

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
cubydoo

cubydoo


Брой мнения : 59
Join date : 28.03.2011
Age : 26
Местожителство : Sofia

Как да стана по-бърз? Empty
ПисанеЗаглавие: Как да стана по-бърз?   Как да стана по-бърз? Icon_minitimeВто Апр 12, 2011 7:42 am

Хора може ли да дадете линкове с алгоритми, че не намирам?
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Как да стана по-бърз? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да стана по-бърз?   Как да стана по-бърз? Icon_minitimeВто Апр 12, 2011 8:03 am

Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Как да стана по-бърз? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да стана по-бърз?   Как да стана по-бърз? Icon_minitimeВто Апр 12, 2011 8:26 am

Ми решавай кой метод искаш и го почвай!

Аз от два дена започнах да изучавам CLL. И без това изоставам с 3х3х3, а това сега ще ме забави още повече при тройката, ама не мога да се нарадвам на V-куба, та искам да науча и някой бърз метод при него. Иначе двойката се реди лесно с това което знаеш при тройката, при това за между 15 и 10 секунди, че и надолу.

Та за CLL още нищо не съм научил, само си ги чертая в тетрадка, на хартия да си ги имам. Първо ще се разбера с разпознаването им, после ще натренирам и алгоритмите.

http://www.speedsolving.com/wiki/index.php/CLL

http://www.speedcubing101.com/cll.html

http://www.dtwoner.110mb.com/index.php?p=1_31_CLL

http://cubemir.ru/speedcubing/222/cll.html
Върнете се в началото Go down
cubydoo

cubydoo


Брой мнения : 59
Join date : 28.03.2011
Age : 26
Местожителство : Sofia

Как да стана по-бърз? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да стана по-бърз?   Как да стана по-бърз? Icon_minitimeВто Апр 12, 2011 10:26 am

Tycho абе да те питам първо те пермутирали ли са или не, защото доста се объркам?
А после да те питам какво е y и y' ?
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Как да стана по-бърз? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да стана по-бърз?   Как да стана по-бърз? Icon_minitimeВто Апр 12, 2011 10:58 am

Ако питаш за Ортега и Гуимонт - не знам, не съм ги поглеждал какво представляват.
При 2х2х2 куба имаш само два слоя, и втория слой при CLL го решаваш с един алгоритъм, едновременно и ориентация и пермутация. Имаш 41 случая, научаването на алгоритмите не е чак такъв проблем, по-скоро разпознаването на верния случай е по-трудно за усвояване.

x-x' y-y' z-z' - това са завъртания на целия куб, не на отделни слоеве: http://solvethecube.110mb.com/notation.html
Върнете се в началото Go down
cubydoo

cubydoo


Брой мнения : 59
Join date : 28.03.2011
Age : 26
Местожителство : Sofia

Как да стана по-бърз? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да стана по-бърз?   Как да стана по-бърз? Icon_minitimeВто Апр 12, 2011 11:33 am

Видях, че има дисциплина blindfolded. Помислих си, че със 2х2х2 ще успея, защото имам добра памет.
И на следващия ден зех, че се хванах на бас с един приятел дали мога да го направя. Е разбирасе, че не е запознат с кубове, защото иначе нямаше да се хване.
Хора моля за помощ, защото не намирам хубаво обеснение. Разбирам английски, ама от тези видеота не разбрах нищо.

Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Как да стана по-бърз? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да стана по-бърз?   Как да стана по-бърз? Icon_minitimeВто Апр 12, 2011 11:54 am

Не съм запознат, не се тормозя със сляпо редене. Но си мисля, че не може да тръгваш към blindfolded, без преди това да си усвоил нормалните начини на редене, самите принципи на кубчето, кое как и къде се случва след дадена поредица от движения, зависимости разни и т.н., а това става с повечко практика. А, че не си разбрал нищо от видеотата, може би точно това говори, че не си усвоил все още нормалното подреждане с очи и ръце. И не толкова подреждането, колкото самите принципите, пък какво остава за на сляпо.
Върнете се в началото Go down
cubydoo

cubydoo


Брой мнения : 59
Join date : 28.03.2011
Age : 26
Местожителство : Sofia

Как да стана по-бърз? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да стана по-бърз?   Как да стана по-бърз? Icon_minitimeСря Апр 20, 2011 5:25 pm

Tycho написа:
Не съм запознат, не се тормозя със сляпо редене. Но си мисля, че не може да тръгваш към blindfolded, без преди това да си усвоил нормалните начини на редене, самите принципи на кубчето, кое как и къде се случва след дадена поредица от движения, зависимости разни и т.н., а това става с повечко практика. А, че не си разбрал нищо от видеотата, може би точно това говори, че не си усвоил все още нормалното подреждане с очи и ръце. И не толкова подреждането, колкото самите принципите, пък какво остава за на сляпо.
Успях научих се!!! Даже мисля като главна дисциплина да имам BLD Very Happy
Върнете се в началото Go down
ivanradanov




Брой мнения : 55
Join date : 19.12.2010

Как да стана по-бърз? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да стана по-бърз?   Как да стана по-бърз? Icon_minitimeСря Апр 20, 2011 6:09 pm

Колко са ти времената? Аз съм успявал за около 7-8 минути, доста зле. И колко от колко пъти успяваш? Аз може би половината... А за 3х3 не ми достига памет...
Върнете се в началото Go down
cubydoo

cubydoo


Брой мнения : 59
Join date : 28.03.2011
Age : 26
Местожителство : Sofia

Как да стана по-бърз? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да стана по-бърз?   Как да стана по-бърз? Icon_minitimeСря Апр 20, 2011 7:00 pm

За времето не знам. Обаче всеки път го правя вече с малки изключения.
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Как да стана по-бърз? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да стана по-бърз?   Как да стана по-бърз? Icon_minitimeЧет Апр 21, 2011 9:11 am

cubydoo написа:
Успях научих се!!! Даже мисля като главна дисциплина да имам BLD Very Happy
Браво, само така!

ivanradanov написа:
А за 3х3 не ми достига памет...
Ъпгрейд трябва да правиш, оперативна памет не ти достига! Имам тука две излишни RAM платки, ще ти дам едната, само трябва да си я инсертнеш по някакъв начин в главата и тогава вече мисълта ти ще полети. 7х7х7 bld ще правиш! Laughing Twisted Evil Razz
Върнете се в началото Go down
gogata222

gogata222


Брой мнения : 119
Join date : 08.04.2011
Age : 25
Местожителство : София

Как да стана по-бърз? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да стана по-бърз?   Как да стана по-бърз? Icon_minitimeПет Апр 22, 2011 8:45 pm

Успях научих се!!! Даже мисля като главна дисциплина да имам BLD Very Happy[/quote]
От тези клипчета ли се научи...дето си ги постнал и каза че не разбираш нищо от тех
Върнете се в началото Go down
cubydoo

cubydoo


Брой мнения : 59
Join date : 28.03.2011
Age : 26
Местожителство : Sofia

Как да стана по-бърз? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да стана по-бърз?   Как да стана по-бърз? Icon_minitimeПет Апр 22, 2011 9:08 pm

Само с няколко формули сам си изградих идеята. Вижадш от кое какво става и разбираш как подред да го направиш. Мисла да пусна клип във vbox7 ама по късно.
Само от клиповете поразбрах за пермутация и вариация.
Върнете се в началото Go down
gogata222

gogata222


Брой мнения : 119
Join date : 08.04.2011
Age : 25
Местожителство : София

Как да стана по-бърз? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да стана по-бърз?   Как да стана по-бърз? Icon_minitimeСъб Апр 23, 2011 7:22 am

cubydoo написа:
Само с няколко формули сам си изградих идеята. Вижадш от кое какво става и разбираш как подред да го направиш. Мисла да пусна клип във vbox7 ама по късно.
Само от клиповете поразбрах за пермутация и вариация.

Може ли да ми пратиш линк на клиповете...мс предварително Smile Smile
--------------------------------------------------------------------------------------------
cubydoo написа:
Само с няколко формули сам си изградих идеята. Вижадш от кое какво става и разбираш как подред да го направиш. Мисла да пусна клип във vbox7 ама по късно.
Само от клиповете поразбрах за пермутация и вариация.

Предупреди ме преди да ги пуснеш шото търса ама само тея 2 видеота ги има а аз нщо не разбрах от тях Embarassed Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Как да стана по-бърз? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да стана по-бърз?   Как да стана по-бърз? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Как да стана по-бърз?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 2x2x2-
Идете на: