RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 БГ Ранглиста

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
HarryCo

HarryCo


Брой мнения : 348
Join date : 11.01.2011
Age : 26
Местожителство : Цар Калоян,Разград

БГ Ранглиста Empty
ПисанеЗаглавие: БГ Ранглиста   БГ Ранглиста Icon_minitimeСря Окт 19, 2011 6:37 pm

Преди време се сетих, че можем да си направим наша ранглиста.Нямам идея как точно, но ако някой има и му харесва идеата може да направим нещо по въпроса.Какво мислите вие? Question
Върнете се в началото Go down
http:// https://www.youtube.com/user/SCHarryCo
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

БГ Ранглиста Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БГ Ранглиста   БГ Ранглиста Icon_minitimeСря Окт 19, 2011 6:54 pm

Ами всеки си обявява А5. А един се наема да систематизира информацията, да я подреди в таблица и което е най-важно да я актуализира систематично когато е нужно.

Ето така изглежда твоята идея на руски - http://cubemir.ru/rekordy/cube3335.html

Ако се върнеш страница назад, имат такава ранглиста за много други дисциплини - http://cubemir.ru/rekordy/index.html

Но пак казвам, важно е да има кой да го поддържа това, иначе след известно време няма да е актуално.
Върнете се в началото Go down
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

БГ Ранглиста Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БГ Ранглиста   БГ Ранглиста Icon_minitimeЧет Окт 20, 2011 5:44 pm

Сега ми дойде една идея : по уеб дизан уча сорса за направата на един обикновен сайт ( нещо подобно на това което показа тичо) който после може да се качи в дир.бг Мога да направя такава ранглиста и да сложа пряк път в някоя тема а отдолу всеки който подобри някое от времената си да пише да го променям. Понеже не се подобряват рекорди всеки ден, всеки уикенд например ще я обновявам и няма да ми е проблем. Ако сте съгласни да решим категориите и след това всеки да даде времена. Аз предлагам да пишем сингъл времената и някое от средните (а5 или а12) и така за 2х2,3х3,4х4,5х5,меагминкс,пираминкс, маджик. Ако се сетите нещо друго кажете.

П.П. Ако няко може да го направи по професионално нека каже, иначе аз ще се заема, хем ще си поупражнямвам малко уеб дизана Smile
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

БГ Ранглиста Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БГ Ранглиста   БГ Ранглиста Icon_minitimeСъб Окт 22, 2011 11:58 am

Колеги, забравих да пиша малко по-рано в тази тема. Smile
В интерес на истината, мислих над този вариант в деня, когато тази тема се появи... Така че с автора на темата, мисленето ни е съвпаднало. Laughing
Както и да е, като цяло, може да се направи подобна ранг-листа, като може да се докара доволно динамична. Малко дизайн, малко работа оттук-оттам и ще се получи. Занимавам се с това от много време и мога да помогна с каквото мога... Всъщност, за мен би било най-интересно да се направи интегрирана с форума система, за да няма двойна регистрация или нещо от сорта. Като цяло, става и с редактиране, но е доста "дървено" - и все пак добре като за начало. И тук идва първият проблем - за да може да се интегрира, форумът трябва да бъде преместен на платен хостинг, което отнема известни финансови средства. Разбира се, тъй като всички обожаваме този форум, смятам, че това няма да е проблем. Като цяло, мога да направя това дарение изцяло на доброволни начала.
Смятам, че можем да развием форума и да разширим своята общност. Защото само така, някой ще се впечатли и най-после ще можем да сформираме национален отбор, който да отиде на състезание... След 30 години затишие. Има доста поводи за размисъл по случая. А да напиша подобна система в свободното си време, за мен няма да съставлява трудност.
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

БГ Ранглиста Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БГ Ранглиста   БГ Ранглиста Icon_minitimeСря Юни 27, 2012 12:20 pm

Предлагам решение за наша си ранглиста, изцяло в рамките на форума. Защото иначе водени от спонтанен ентусиазъм може да си пишете какви ли не идеи, ама то тая работа реализицията им, не е като оная работа. И затова най-простият и не изискващ нищо вариант е следният:

Пример:
Име и Фамилия12345WCA Avg5
1Count Dracula8.749.6210.39(8.41)(10.92)9.58
2Ники Петров18.15(13.47)14.4514.75(19.04)15.78
3DoByG(15.43)19.1321.5320.72(23.07)20.46
4HarryCo22.4426.51(21.28)24.60(28.00)24.52
5Стоил Калев23.60(29.59)26.26(20.43)24.3524.74
6cubydoo33.66(26.64)34.0136.37(46.27)34.68
Таблицата е примерна и времената са избирателно взети от темата за най-добро средно.

Как виждам аз нещата: Първо ми трябва модератор който да създаде нов раздел във форума. Да речем разделът ще се казва "Ранглисти". След това в този раздел ще създам няколко теми (за колкото дисциплини решим, че ще има ранглиста). Важно е аз да ги създам, за да може първият пост да е мой, където ще се намира таблицата и аз ще мога да я редактирам.
От там нататък всеки който иска да го има в тази ранглиста, си публикува времената. Аз ще имам грижата да актуализирам таблицата. Като най-лесно ще е ако се спазва определен формат на публикуване.
Пример:
Цитат :
Стоил Калев 23.60 29.59 26.26 20.43 24.35
Това е единственото което е нужно. Друго не трябва да присъства, защото ползвам едно инструментче взето от руснаците което генерира таблицата, и ако има други елементи ще трябва да си играя да ги трия. Та така публикувани е въпрос на два клика да се вкарат в ранглистата, останалото го върши програмата, изчислява средното, маркира най-бързо и най-бавно и ги подрежда според средното време. По този начин нищо не ми пречи да се грижа за актуализацията на ранглистата, така или иначе следя форума всеки ден, пък вие няма всеки ден да си подобрявате времената я. И ако се спазва формата на публикуване на времената, нищо не ми костват няколкото клика нужни за целта.

Дисциплините предлагам да са както са и при WCA. Това значи, че до 5х5 включително, пирамиди, скуаре-та, меджици и чесовници са средно от 5, а 6х6 и 7х7 са средно от 3, пък и за начало може да не се юрваме за всичките да правим.
Като под WCA средно от пет мисля да се има предвид, че сядаш и правиш пет нареждания и толкова, публикуваш ги. А не да направиш 50 нареждания и програмата която ползваш да ти даде най-добрата последователност от 5 нареждания измежду 50-те.
Друго което трябва да се реши е как ще се записваме в ранглистата, или с двете си имена или с никовете, но ако едни така пък други иначе става много мешано и не изглежда добре.

Думайте си мнението!
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

БГ Ранглиста Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БГ Ранглиста   БГ Ранглиста Icon_minitimeСря Юни 27, 2012 1:29 pm

Форума го имаш дерзай....предлагам да сложиш никовете и имената след тях, според мен ще стане добре. Smile
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

БГ Ранглиста Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БГ Ранглиста   БГ Ранглиста Icon_minitimeСря Юни 27, 2012 1:40 pm

Който си даде името ще го сложим, който не, ще я караме само с ник. След час-два като се прибера ще подготвя нещата, пък да видим какво ще се получи.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





БГ Ранглиста Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БГ Ранглиста   БГ Ранглиста Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
БГ Ранглиста
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 3x3x3-
Идете на: