RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 3x3x7,8,9...

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

3x3x7,8,9... Empty
ПисанеЗаглавие: 3x3x7,8,9...   3x3x7,8,9... Icon_minitimeЧет Ное 24, 2011 10:21 am

Влизам си аз днеска в Lightake.com да проверя има ли нещо ново и какво да видя : някаква безизвестна за мен фирма - WitEden - пуснала 4 варянта (всеки в по 3 цвята) на кубове 3х3х7, 3x3x9. Приличат малко на C4U 3х3х7. Стана ми интересно как ще се реди такова нещо ( не алгоритмите а самото чувство Smile и потърсих в нета : ЕТО Е,кажете какво мислите и дали няма някой да се навие да си вземе, макар доста високата цена от 25 долара Sad

П.П. Ето ви линк : ТУК


Последната промяна е направена от DoByG на Чет Ное 24, 2011 4:54 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Tito




Брой мнения : 157
Join date : 28.01.2010
Age : 54
Местожителство : София

3x3x7,8,9... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 3x3x7,8,9...   3x3x7,8,9... Icon_minitimeЧет Ное 24, 2011 2:20 pm

Аз от скоро имам 3х3х7 - погледни в колекцията ми.
Като всяко ново кубче е голям кефа да го редиш. Освен това, може да да се правят и по-различни фигурки при разместване.
Реденето не е толкова трудно от към алгоритми, отколкото от формата, че трябва да се въртят тънки слоеве. Слоевете, както сам можеш да се досетиш, са групирани по видове първи и седми, втори и шести и накрая трети и пети. Тези групи не се мешат помежду си - самата механика не го позволява. От тук следва, че като наредиш първи, четвърти и седми с алгоритмите за 3х3х3 след това два по два останалите се нареждат с алгоритмите за 3х3х2.

Мойто го взех от eBay за около 12 долара.

Обаче тези, с бермудския триъгътник изглеждат много интересни и сигурно трудни за редене... Smile
Върнете се в началото Go down
http://studioshail.com
 
3x3x7,8,9...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: Други 3D пъзели-
Идете на: