RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Рубик Куб Лепенки

Go down 
+6
spigmata
LinkinPark
RafaNadal
BatafCube
Nikipetrov7504
krumbgf
10 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
krumbgf

krumbgf


Брой мнения : 64
Join date : 21.03.2009
Age : 29
Местожителство : София

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeСъб Мар 21, 2009 2:40 pm

Купих си куб от магазина на bezpanika, но дали защото куба е дефектен или просто защото не спирам да го редя лепенките бързо се скапаха. Сега са в окаян вид и трудно ще изтраят още. Има ли от къде да си купя нови лепенки в София?
Върнете се в началото Go down
http://e-sim.org/lan.43/
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeНед Мар 22, 2009 5:02 pm

От София трудно ако държиш на оригинални лепенки можеш да ги поръчаш от http://cubesmith.com/Stickers.htm но от там са скъпи и не знам дали си струва.(е вярно американчетата много си ги хвалят ама на тях не им се занимава да си направят сами) Много по лесно е да си направиш сам от фолио има всякакви цветове във всеки един магазин като Мосю Бриколаж или Домко, Практикер, или друг добър вариант. Взимаш Пласмасови папки(има ги във всякакви цветове) или разделители(също различни цветове) и си изрязваш квадратчета с размери 15 на 15 милиметра(можеш да им изрежеш косо ъглите да не ти закачат при въртене) и ги залепваш върху всяко квадратче като преди това хубаво си премахнал старите лепенки за да не станат на бабуни. Smile Ето вариант с Фолио :- https://www.youtube.com/watch?v=6dDLQiFYA08
При всички случай каквото и да направиш ако си решил сериозно да се занимаваш с рубик куб ще трябва доста често да правиш точно това да си подържаш лепенките на кубчето Smile успех какъвто и начин да избереш със сигурност ще е по добър от сегашните ти лепенки.
Чао от мен.
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
krumbgf

krumbgf


Брой мнения : 64
Join date : 21.03.2009
Age : 29
Местожителство : София

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeНед Мар 29, 2009 1:11 pm

Благодаря, ще се пробвам да си направя. Не ме интересува особено дали са оригинални. Важно е да издържат повече.
А с какво лепило да ги залепя?
Върнете се в началото Go down
http://e-sim.org/lan.43/
BatafCube

BatafCube


Брой мнения : 267
Join date : 31.12.2008
Age : 29

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeНед Мар 29, 2009 9:00 pm

krumbgf написа:
Благодаря, ще се пробвам да си направя. Не ме интересуша осбено дали са оригинални. Важно е да издържат повече.
А със какво лепило да ги залепя?

Не ти е нуйно лепило.Те си идват с лепило.Можеш не само лепенки да си вземеш но и пластмасови плочици,но по добре лепенки според мен.Също така можев да отидеш до Mr.Brikulaj (или там както се пише) и да си вземеш цветно,лепящо се фольо,режеш го и го лепиш аз така правя Wink със всички купчета.Взех си Януари и ще ми стигне до нова година Very Happy.Дуржът дълго време,мойте държът от Януари а са почти като нови.

П.П. : Бях си взел почивка от реденето ако сте забелязали,защото прихванах Тендовагинит на Кинтите.ПАЗЕТЕ СИ КИНТИТЕ С ПОЧИВКИ И КРЕМОВЕ!!!
Ама още съм 23 сек A5 Wink.Maлко загрявки и да си донауча ОLL-чeтата и съм ще съм сигурно 18 сеk Very Happy
Върнете се в началото Go down
https://rubik-forumbg.bulgarianforum.net
krumbgf

krumbgf


Брой мнения : 64
Join date : 21.03.2009
Age : 29
Местожителство : София

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeПон Апр 06, 2009 1:24 pm

Облепих го и сега не мога да го позная. Много благодаря.

Рубик Куб Лепенки 22032009359

Рубик Куб Лепенки Rubik
Върнете се в началото Go down
http://e-sim.org/lan.43/
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeВто Апр 07, 2009 8:38 am

Кой от вариантите избра с лепенки от самозалепващо се фолио или от папки или разделители, защото гледам доста добре си се справил със задачата. Smile
Тамън ще кажеш за колко време ще ги изтъркаш наново. Успех в слизането под 30 Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
krumbgf

krumbgf


Брой мнения : 64
Join date : 21.03.2009
Age : 29
Местожителство : София

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeВто Апр 07, 2009 10:06 am

Купих си залепващо фолио от Мr bricolage изрязах и готово.
Вече седмица не са мръднали. Лепилото им е много здраво.
Върнете се в началото Go down
http://e-sim.org/lan.43/
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeНед Юли 12, 2009 6:11 pm

Реших и аз да пробвам варианта с фолиото само, че от Магазин ДОМКО.
Купих си от всеки цвят по 30 см. което както изглежда ще ми стигне за около 2 живота Smile . Единствено зеленото и оранжевото не са гланцирани защото в момента нямаше (ама кой да чака Wink)
И така за целта взех едно черничко оригинално от безпаника със съсипани лепенки, и това което бях взел от марсел с вече изтрити лепенки - бялото.
Рубик Куб Лепенки Dsc03085a
След няколко часа мерене, рязане пасване и подрязване (на местата където закача (тоест излиза малко)) се получи следния резултат от който съм доволен Smile
Рубик Куб Лепенки Dsc03086
Рубик Куб Лепенки Dsc03087
Рубик Куб Лепенки Dsc03089b
П.П. размера на квадратчето е около 15-15.5мм.
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
RafaNadal

RafaNadal


Брой мнения : 29
Join date : 11.06.2009
Age : 26
Местожителство : Разград

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeПон Юли 13, 2009 7:23 am

Двата куба бяха подложени на "пълна промяна"!!! cheers cheers cheers cheers
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeПон Юли 13, 2009 8:16 am

Наистина пълна промяна точно го каза Smile , сега този черния (от безпаника) след като го почистих и смазах стана по добър от когато и да е било. Така се върти, че няма спирка Smile .
Няма как трябва да призная поне за момента, че с лепенки от фолио е по добро от варианта с разделители от папки. Въпреки, че все още не е издържало проверката на времето и на безмилостното въртене от моя страна. Wink
Засега резултата за красота: 1 точка в полза на лепенките от фолио
за издръжливост: 1 точка в полза на лепенките от разделители
за време за подмяна : 1 точка в полза на лепенките от фолио
себестойност: 1 точка в полза на лепенките от фолио (въпреки, че за 6 разделители по 24ст.+2.5-лв. за лепило=3.74лв. излиза по евтино, но като купиш един два пъти лепило и нещата стават различни.) за сравнение за фолио съм дал 6.15лв.
Накрая сумарно 3 точки в полза на Фолиото и една в полза на разделителите.
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
LinkinPark

LinkinPark


Брой мнения : 149
Join date : 10.06.2009
Age : 26

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeПон Юли 13, 2009 3:13 pm

Браво Ники cheers
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeПон Юли 13, 2009 6:36 pm

Мерси мерси Very Happy , и на теб ти пожелавам нови лепенки. Голям кеф е .
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
LinkinPark

LinkinPark


Брой мнения : 149
Join date : 10.06.2009
Age : 26

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeПон Юли 13, 2009 8:19 pm

Very Happy Да не чува дявола, ама мойте засега са добре Very Happy
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeПет Юли 17, 2009 10:54 pm

Nikipetrov7504 написа:
Реших и аз да пробвам варианта с фолиото само, че от Магазин ДОМКО.
Купих си от всеки цвят по 30 см. което както изглежда ще ми стигне за около 2 живота Smile . Единствено зеленото и оранжевото не са гланцирани защото в момента нямаше (ама кой да чака Wink)
И така за целта взех едно черничко оригинално от безпаника със съсипани лепенки, и това което бях взел от марсел с вече изтрити лепенки - бялото.
Рубик Куб Лепенки Dsc03085a
След няколко часа мерене, рязане пасване и подрязване (на местата където закача (тоест излиза малко)) се получи следния резултат от който съм доволен Smile
Рубик Куб Лепенки Dsc03086
Рубик Куб Лепенки Dsc03087
Рубик Куб Лепенки Dsc03089b
П.П. размера на квадратчето е около 15-15.5мм.
браво ники но мойте и те почват да падат та имам един въпросот мосиброкулажа пак така такива ленти ли ги дават лепенките или на квадратни метри Smile
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeСря Юли 22, 2009 4:29 pm

Тези ленти които се виждат на втората снимка са изрязани от мен от ролките фолио на първата снимка взех по 30 см. от цвят и леко по леко за около 5 часа опатках 2 куба Smile. Търпение му е майката за около 6 лева и 2 часа можеш да имаш чисто нов куб (след съответната дозичка силикон).
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeЧет Фев 24, 2011 9:31 pm

Вчера си взех замозалепващо фолио от Domko и днес взех че реших да си сменя лепенките на един от кубовете ми ето го и резултата:
Рубик Куб Лепенки 0301b01463f430bb
Първо си направих един шаблон от ламарина и след това очертавах и рязах първо с макетен нож( не става не пробваите) а после с ножица (доста по лесно и се получават доста хубави лепенки).Кажете си мнението?


Последната промяна е направена от spigmata на Пет Фев 25, 2011 8:31 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeПет Фев 25, 2011 8:16 am

Мисля че доста добре се е получило. Цветовете са добри, ъгълчетата са приятно заоблени направо професионално си го направил. На мен ми е интересно как си направил шаблона от ламарина, и после с него най-вероятно чертаеш върху фолиото и изрязваш нали??? Защото аз го го правя по най-първобитния начин въпреки, че резултата ме устройва изцяло може би единствено заоблените върхове не докарвам като теб. Дай снимки на шаблона.
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeПет Фев 25, 2011 8:25 am

Ами с ножица за ламарина предполагам е направен, защото един приятел ми го направи и нямам представа.Btw лепенките ги направих за 2 часа и сега си мисля да си направя и единия куб от марсел с такива.И още нещо да ви се похваля снощи разбрах че тук в Бургас имало в някакъв магазин за играчки ето този куб от delaextreme и мисля да ходя да го видя Smile Ето и ламаринката: (Ники мисля че съм ти я показвал на теб Smile)

Рубик Куб Лепенки 994d68687ff1ed9b

С него чертая и после изрязвам,първо бях почнал да режа с макетен нож, но не се получава и след товва с ножица доста по лесно се получава...
И още нещо препоръчвам на тези които мислят да си правят ламаринка да я направят не точно колкото лепенките 1,5х1,5 см а 1,4х1,4 см защото като почнете да очертавате с нея се получават лепенки 1,6х1,6 см. Това е. Smile


Последната промяна е направена от spigmata на Пет Фев 25, 2011 6:22 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeПет Фев 25, 2011 5:19 pm

Честно не знам как така лепенките са ти по 1см. дори 0.9см. при мен Гухонга е с лепенка със страна 1.6см. а Лингяна със страна 1.45-1.5см. единствено малкия ми куб 2х2х2 този от диал екстрийм е горе долу 1см.
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeПет Фев 25, 2011 6:22 pm

объркал съм се сори дължината е 1,5х1,5
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeЧет Мар 10, 2011 10:49 am

Онзи ден си изпросих фолио от приятел който се занимава с моделизъм. Някакви там радиоуправляеми модели на коли, самолети, танкове и т.н. ги облепват с такова цветно фолио. Я викам, приготви ми 6-те цвята които нас тук ни интересуват, ей така да го пробвам. Виждаме се онзи ден и той ми носи шест квадрата от това фолио, точно колкото да облепя два куба. Е те това фолио няма нищо общо с това което имам и от Домко и от Бриколаж, които направо изхвърлих. Само като го погледнеш и си личи, че качеството е в пъти по-добро, и цветовете изглеждат много по-добре. Човекът си го пазарувал по интернет, но каза, че в София имало няколко магазина за такива радиоуправляеми модели и вероятно има такива фолиа. Когато намеря време и се присетя ще потърся да видя за какво иде реч, но от сега мога да кажа, че и цената ще е доста по-висока. Освен това като се заговорихме и разбрах, че използвали и специфични смазки, включително и силиконови такива, ще проверя и за това. Само да се постопли, че да ми е по-лесно с колелото да си обикалям из София.
Върнете се в началото Go down
ivanradanov




Брой мнения : 55
Join date : 19.12.2010

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeЧет Мар 10, 2011 11:29 am

И аз се занимавам с моделизъм и в софия има 2 места (ако не се лъжа) където се продават но са от порядъка на 20 лв метъра (към 80 см ширина) което е доста скъпо.. А ето това- http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?catname=Covering+Film&idCategory=245&ParentCat=58 е най известния саит където продават фоилиа на приемлива цена, но трябва да се купят 5 метра... Аз вкъщи имам червено и бяло.
А ето го и единия български саит- http://steldi-air.com/catalog/index.php?cPath=29_102 и ако отидете в магазина сигурно ще можете да си вземете по малко, а не цял метър.
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeЧет Мар 10, 2011 11:42 am

Мисля, че се сещам къде е този магазин, нейде из Овча купел беше, виждал съм го! Значи скоро време ще го посетя. За фолиото, ако е толкова добро и на вид, и на цвят, и на допир, като това което ми дадоха, тогава качеството е по-важно от цената. И ако дават по половин метър, съм готов и кубчетата ми ще са обезпечени за много време напред. Ще проверя и какви смазки имат, пише за някакви силиконови масла на сайта, ще ги пробвам и тях. Че, аз само с Jig-A-Loo съм смазвал, пък е добре човек да си разшири кръгозора малко. Very Happy
Върнете се в началото Go down
gele100




Брой мнения : 51
Join date : 18.03.2011
Age : 27
Местожителство : София

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeПет Мар 18, 2011 2:17 pm

krumbgf написа:
Облепих го и сега не мога да го позная. Много благодаря.

Рубик Куб Лепенки 22032009359

Рубик Куб Лепенки Rubik

Ти точно с какво облепи кубчето, зашото твоето изглежда най-добре.
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4449
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitimeПет Мар 18, 2011 2:32 pm

krumbgf написа:
Купих си залепващо фолио от Мr bricolage изрязах и готово.
Вече седмица не са мръднали. Лепилото им е много здраво.

11.04.2011
Днес пробвах ето това - Logo-printing-Method
Рубик Куб Лепенки Dsc06869v.th
Стана идеално! Ето на, намерих си занимавка. Да си направя интересни и разнообразни логота за кубчетата ми. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Рубик Куб Лепенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рубик Куб Лепенки   Рубик Куб Лепенки Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Рубик Куб Лепенки
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Рубик Куб Лепенки 2
» Лепенки 3М
» Продавам мую ю лонг (стикърлес) без лепенки
» Как да наредим кубчето на рубик?
» КУБ на РУБИК със СНИМКИ

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: Ремонти и Поддръжка-
Идете на: