RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Старо кубче

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Lqlqlqlq




Брой мнения : 29
Join date : 27.05.2012

Старо кубче Empty
ПисанеЗаглавие: Старо кубче   Старо кубче Icon_minitimeВто Юни 26, 2012 6:46 pm

Имам едно старо кубче 3x3x3 от 80те години от майка ми Smile То ми беше първото кубче, когато се зарибих тя ми го даде да го въртя.Състоянието му е сравнително добро, но лепенките са изключително зле, защото още когато съм бил на 2 съм го взимал и съм го чоплил Very Happy Very Happy
Ще искам помощ от вас.Знам само, че кубчето със сигурност е от 80-те някъде в периода 1981-1983 и е дошло в кутия със стойка, много хубаво се е въртяло отначало.Унгарско е, разположението на цветовете е стандартно:бяло-жълто и т.н.
Всъщност искам да разбера повече за това кубче, но няма как, майка ми не помни през коя година го е получила, ориентира се по спомени.Пиша , защото имам информация, че кубовете са се продавали в кутийки, а това кубче е дошло със стойка , ако някой има информация за нещо такова моля да ми каже или поне да ми каже има ли нещо уникално в кубчето и антика ли е ?
Върнете се в началото Go down
wazapeh

wazapeh


Брой мнения : 20
Join date : 08.03.2012
Age : 27
Местожителство : Sofia

Старо кубче Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Старо кубче   Старо кубче Icon_minitimeВто Юни 26, 2012 7:48 pm

Съмнявам се кубче, колкото и старо да е, от каквато и да е партида и опаковка да идва, да има някаква антикварна стойност. Все пак това е пластмаса с малко болтове, пружини и стикери. Ако наистина се върти добре - супер, трябва само да му поръчаш стикери отнякъде и си джиткай (също има опция да си направиш сам от самозалепващо се фолио, аз пробвах от гланцово блокче самозалепващо се и става удивително добре... за 3-4 дена. След което стикерите почват да потъмняват, лепилото им отслабва, късат се и т.н. Смених 3 комплекта от тях, не си губете времето)
Върнете се в началото Go down
Divine_Evil

Divine_Evil


Брой мнения : 15
Join date : 25.04.2012
Местожителство : Пловдив

Старо кубче Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Старо кубче   Старо кубче Icon_minitimeВто Юни 26, 2012 8:12 pm

http://cubesmith.com/ - на ти магазин за стикери...
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Старо кубче Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Старо кубче   Старо кубче Icon_minitimeВто Юни 26, 2012 8:14 pm

Препоръчвам ти да си купиш ново кубче, защото тези от 80-тте години са рядкост! Остави си го така и си го гледай отстрани, така или иначе за speedsolving не става, тъй като не е с пружини, а болтове има на 1 или 2 страни (преди беше под жълтото). А и без това, най-вероятно, цветовата му схема е нетипична за съвременно кубче, защото до средата на 90-тте години са слагали цветовете където им падне... Smile
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
Lqlqlqlq




Брой мнения : 29
Join date : 27.05.2012

Старо кубче Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Старо кубче   Старо кубче Icon_minitimeСря Юни 27, 2012 1:04 pm

Явно това "където им падне" е много добре направено, защото явно случайно, но цветовете са си нормални:
бяло-жълто
червено-оранжево
синьо-зелено
Аз не искам да го използвам за нареждания, имам си и ново кубче на рубик и V-Cube 3.Просто това е старо кубче и искам да разбера повече за него , но явно няма как Smile
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Старо кубче Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Старо кубче   Старо кубче Icon_minitimeСря Юни 27, 2012 2:10 pm

Lqlqlqlq написа:
Явно това "където им падне" е много добре направено, защото явно случайно, но цветовете са си нормални:
бяло-жълто
червено-оранжево
синьо-зелено
Аз не искам да го използвам за нареждания, имам си и ново кубче на рубик и V-Cube 3.Просто това е старо кубче и искам да разбера повече за него , но явно няма как Smile

Зависи какво искаш да знаеш. Smile Ако е Rubik's brand, цветовата схема е патентована и няма как да е различна. Smile Все пак ще се зарадвам на някоя и друга снимка на този динозавър...
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Старо кубче Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Старо кубче   Старо кубче Icon_minitimeСря Юни 27, 2012 3:41 pm

Разгледайте тук - http://twistypuzzles.com/cgi-bin/pdb-search.cgi
Например ако маркирате само 3х3 и само 1982г., лесно ще забележите българско кубче, произвеждано в Самоков, с картинки и описание.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Старо кубче Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Старо кубче   Старо кубче Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Старо кубче
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» 3х3х3 Кубче
» Кубче от LighTake
»  Бяло кубче
» Ново кубче!
» Gans 357 кубче

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 3x3x3-
Идете на: