RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Speed Stacks

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
lubo88

lubo88


Брой мнения : 92
Join date : 26.02.2012
Age : 24
Местожителство : София

Speed Stacks  Empty
ПисанеЗаглавие: Speed Stacks    Speed Stacks  Icon_minitimeСъб Ное 10, 2012 1:42 pm

Speed Stacks е спорт със специални чаши, които трябва да бъдат наредени по специален начин и върнати в началната позиция. Ето видео https://www.youtube.com/watch?v=cgpDbVwAOJM&feature=related . Ако някой е заинтересован и иска такива чаши да пише тук, защото МОЖЕ БИ ще поръчвам скоро от сайта. Има ги и в Лайтейк обаче са по-скъпи, но с безплатна доставка, обаче повечето са изчерпани количества... Можете и сами да си направите такива чаши като закупите някакви пластмасови чаши с такава форма и да пробиете три дупки на дъното ето така


Забравих да спомена, че някъде гледах клип , в който казват че реденето на чаши е включено в олимпийските игри. Не знам защо по телевизията не ги излъчваха...
Върнете се в началото Go down
http://rubiksbg.alle.bg/
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Speed Stacks  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Speed Stacks    Speed Stacks  Icon_minitimeСъб Ное 10, 2012 2:03 pm

Здрасти, Любо!
Според мен си се заблудил, тъй като такава дисциплина няма как да влезне в календара на Олимпийските игри. Най-вероятно е ставало въпрос за Олимпиада по бързо редене на чашки.
Иначе мнението ми - интересно е да се гледа как хората го редят, но съизмеримо с 3Д пъзелите - по-скоро е като Rubik's magic - проста комбинация от движения и много практика. Smile
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
lubo88

lubo88


Брой мнения : 92
Join date : 26.02.2012
Age : 24
Местожителство : София

Speed Stacks  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Speed Stacks    Speed Stacks  Icon_minitimeСъб Ное 10, 2012 2:53 pm

Сега като се поразрових видях че не е в олимпийските игри, ами имало отделни олимпийски игри само за чаши :Д. Иначе изглежда лесно ама колкото и да се опитвам не мога да сляза под 18 секунди.. има едно момченце на 3 години ги реди за 10 секунди със затворени очи affraid
Върнете се в началото Go down
http://rubiksbg.alle.bg/
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Speed Stacks  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Speed Stacks    Speed Stacks  Icon_minitimeСъб Ное 10, 2012 9:31 pm

Да, определено е интересно да се погледне... Доколкото знам, световният рекорд за сайкъл (cycle - основната дисциплина, както при нас е 3х3) е 5.хх секунди. Smile Интересно за мен е това, че в САЩ много тачат подобни прояви и най-вече там се развиват състезанията, като има наградни фондове, училищни асоциации и тем подобни...
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
Stoyan Pavlov

Stoyan Pavlov


Брой мнения : 3
Join date : 16.03.2013
Age : 23
Местожителство : Варна,България

Speed Stacks  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Speed Stacks    Speed Stacks  Icon_minitimeСъб Мар 16, 2013 7:25 pm

Хммм .. Много искам да си купя поне за 13-я ми рожден ден ... Колко струва с 1 пакет чаши,таймер и постелка за чашите ? Question
Върнете се в началото Go down
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

Speed Stacks  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Speed Stacks    Speed Stacks  Icon_minitimeСъб Мар 16, 2013 7:42 pm

Горе-долу май вървят около 40-50$--->ЦЪК Smile Smile Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
Stoyan Pavlov

Stoyan Pavlov


Брой мнения : 3
Join date : 16.03.2013
Age : 23
Местожителство : Варна,България

Speed Stacks  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Speed Stacks    Speed Stacks  Icon_minitimeСъб Мар 16, 2013 8:01 pm

Трябва ми във левове .. Sad
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Speed Stacks  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Speed Stacks    Speed Stacks  Icon_minitimeСъб Мар 16, 2013 8:16 pm

75-80 лв....
Върнете се в началото Go down
Stoyan Pavlov

Stoyan Pavlov


Брой мнения : 3
Join date : 16.03.2013
Age : 23
Местожителство : Варна,България

Speed Stacks  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Speed Stacks    Speed Stacks  Icon_minitimeСря Апр 03, 2013 9:02 am

A имам още 1 въпрос:От какво са изработени те ? Благодаря предварително Smile
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Speed Stacks  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Speed Stacks    Speed Stacks  Icon_minitimeСря Апр 03, 2013 4:01 pm

Stoyan Pavlov написа:
A имам още 1 въпрос:От какво са изработени те ? Благодаря предварително Smile

Чашките са пластмасови. PE 5, ако трябва да сме абсолютно точни. Wink Не знам защо повечето са с дупки на дъното (като саксии).
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

Speed Stacks  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Speed Stacks    Speed Stacks  Icon_minitimeСря Апр 03, 2013 7:38 pm

BoByS написа:
Stoyan Pavlov написа:
A имам още 1 въпрос:От какво са изработени те ? Благодаря предварително Smile

Чашките са пластмасови. PE 5, ако трябва да сме абсолютно точни. Wink Не знам защо повечето са с дупки на дъното (като саксии).
Поздрави!
Доколкото помня,дупките са за да не се слепват чашките една за друга,като има така въздух между тях,с тези дупки... Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
Sponsored content





Speed Stacks  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Speed Stacks    Speed Stacks  Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Speed Stacks
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Продавам ZhanChi, Speed Stacks и др. !
» ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: Off Topic(за всякакви теми пишете тук)-
Идете на: