RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 F2L, OLL, PLL помощ!!!

Go down 
+3
pacata_99
BoByS
Me and Rubik
7 posters

Кой?
OLL
F2L, OLL, PLL помощ!!! Vote_lcap25%F2L, OLL, PLL помощ!!! Vote_rcap
 25% [ 4 ]
PLL
F2L, OLL, PLL помощ!!! Vote_lcap38%F2L, OLL, PLL помощ!!! Vote_rcap
 38% [ 6 ]
F2L
F2L, OLL, PLL помощ!!! Vote_lcap37%F2L, OLL, PLL помощ!!! Vote_rcap
 37% [ 6 ]
Общо гласове : 16
 

АвторСъобщение
Me and Rubik

Me and Rubik


Брой мнения : 10
Join date : 23.03.2014

F2L, OLL, PLL помощ!!! Empty
ПисанеЗаглавие: F2L, OLL, PLL помощ!!!   F2L, OLL, PLL помощ!!! Icon_minitimeПон Апр 14, 2014 5:20 pm

Здравейте, кюбъри
Аз редя Куба от... Леле как минаха 2 месеца въртене толкова бързо...
И така А12 е 0:57 сек, А5 е 0:50 сек, рекорда ми е 0:45 сек знам 2 look oll, 11x PLL, beginner methood.
Въпросът ми е с кое от всички (oll, PLL,f2l) да науча първо за да стана възможно най-добър само с 1 от 3 те?
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

F2L, OLL, PLL помощ!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F2L, OLL, PLL помощ!!!   F2L, OLL, PLL помощ!!! Icon_minitimeПон Апр 14, 2014 7:11 pm

2-look OLL + 23-те алгоритъма (всичките) за PLL е доказано най-бързата система за начинаещи спийдкубъри. Smile F2L като цяло е интуитивен. Но имай впредвид, че като научиш PLL-ите, ще ти трябва много практика, за да слезнеш под 20 секунди. Cross+F2L за 8-12 секунди е добро начало...
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
Me and Rubik

Me and Rubik


Брой мнения : 10
Join date : 23.03.2014

F2L, OLL, PLL помощ!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F2L, OLL, PLL помощ!!!   F2L, OLL, PLL помощ!!! Icon_minitimeПон Апр 14, 2014 7:24 pm

BoByS написа:
Cross+F2L за 8-12 секунди е добро начало...
Поздрави!
На мен това ми е най-трудната част.Трябва да я упражнявам повече.
Когато зацепя ми отнема 30-40 секунди
Върнете се в началото Go down
Me and Rubik

Me and Rubik


Брой мнения : 10
Join date : 23.03.2014

F2L, OLL, PLL помощ!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F2L, OLL, PLL помощ!!!   F2L, OLL, PLL помощ!!! Icon_minitimeПон Апр 14, 2014 7:26 pm

Междувременно научих още 2 pll много са лесни. lol! 
Върнете се в началото Go down
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 23
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

F2L, OLL, PLL помощ!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F2L, OLL, PLL помощ!!!   F2L, OLL, PLL помощ!!! Icon_minitimeСря Апр 16, 2014 4:38 pm

първо научи всички ПЛЛ и после работи върху първите 2 реда. като слезнеш под 20 сек се научи да редиш кръста отдолу (ако не го знаеш)след това малко по малко учиш ОЛЛ и така. а 2 лоок ОЛЛ научи преди пълен ПЛЛ
Върнете се в началото Go down
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

F2L, OLL, PLL помощ!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F2L, OLL, PLL помощ!!!   F2L, OLL, PLL помощ!!! Icon_minitimeСря Апр 16, 2014 5:32 pm

pacata_99 написа:
първо научи всички ПЛЛ и после работи върху първите 2 реда. като слезнеш под 20 сек се научи да редиш кръста отдолу (ако не го знаеш)след това малко по малко учиш ОЛЛ и така. а 2 лоок ОЛЛ научи преди пълен ПЛЛ

Това "първо научи всички ПЛЛ" и това "а 2 лоок ОЛЛ научи преди пълен ПЛЛ" се взаимоизключват по начина по който си го написал...
Иначе гледам анкетата и се чудя защо според някой OLL е най-важната част  Shocked Question  доказано е, че и с 2 лоок OLL можеш да си под 15 секунди, че и надолу... F2L е НАЙ-ВАЖНАТА част,НО там няма какво да учиш, а само практика... Гласувах за PLL, защото не остава за кое друго иначе...
Ако все пак искаш да учиш нещо, има бая неща:
прави кръста винаги отдолу, ако го правиш без да гледаш - още по-добре, ако виждваш и първият F2L - още по-добре, работи върху лук-ахеда си, опитай се да не правиш излишни движения при F2L-а, подобри движенията си за 1 секунда (tps), едж контрол,  за скипване на OLL - WVLS, за скипване на PLL - COLL, OLLCP, ZBLL ... неща за учене колкото искаш...

П.П Боби, PLL-ите са 21* !  Wink Smile 
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
Gogoor

Gogoor


Брой мнения : 17
Join date : 07.05.2013
Age : 23

F2L, OLL, PLL помощ!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F2L, OLL, PLL помощ!!!   F2L, OLL, PLL помощ!!! Icon_minitimeЧет Апр 24, 2014 7:16 pm

Няма смисъл да правя нова тема, затова пиша тук.
Когато си направя кръста, не винаги виждам веднага първата двойка f2l и ми отнема време, за да започна с така трудните два реда.  Very Happy Знам, че е хубаво да виждам първия pair още при кръста, но ми е трудно да проследя двете парчета едновременно. Някакви съвети?
Върнете се в началото Go down
Shtorky

Shtorky


Брой мнения : 105
Join date : 01.03.2012
Age : 31
Местожителство : София

F2L, OLL, PLL помощ!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F2L, OLL, PLL помощ!!!   F2L, OLL, PLL помощ!!! Icon_minitimeЧет Апр 24, 2014 8:40 pm

И аз все още не мога да си видя първата двойка. Остана ми от ПЛЛ само да науча G-пермутациите и почвам да уча по усилено Ф2Л. Smile Smile Smile
Върнете се в началото Go down
stanislav

stanislav


Брой мнения : 142
Join date : 06.05.2014
Age : 23
Местожителство : Варна

F2L, OLL, PLL помощ!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F2L, OLL, PLL помощ!!!   F2L, OLL, PLL помощ!!! Icon_minitimeСря Май 28, 2014 6:44 am

Първо  се  упражнявай  с  ф2л  докато  не  започнеш  да  го  редиш  за  9-10  секунди.  После  научи  пълен  ПЛЛ,  а  после,ако  искаш    да  си  по-бърз  научи  пълен ОЛЛ bounce
Върнете се в началото Go down
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

F2L, OLL, PLL помощ!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F2L, OLL, PLL помощ!!!   F2L, OLL, PLL помощ!!! Icon_minitimeСря Май 28, 2014 9:48 am

stanislav написа:
Първо  се  упражнявай  с  ф2л  докато  не  започнеш  да  го  редиш  за  9-10  секунди.  После  научи  пълен  ПЛЛ,  а  после,ако  искаш    да  си  по-бърз  научи  пълен ОЛЛ bounce
Не е възможно да го редиш за 9-10 секунди без пълен OLL и PLL !  Exclamation 
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
stanislav

stanislav


Брой мнения : 142
Join date : 06.05.2014
Age : 23
Местожителство : Варна

F2L, OLL, PLL помощ!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F2L, OLL, PLL помощ!!!   F2L, OLL, PLL помощ!!! Icon_minitimeСря Май 28, 2014 9:50 am

Нe , аз говоря за редене на ф2л за 9-10 секунди Laughing 
Върнете се в началото Go down
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 23
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

F2L, OLL, PLL помощ!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F2L, OLL, PLL помощ!!!   F2L, OLL, PLL помощ!!! Icon_minitimeСря Май 28, 2014 2:33 pm

аз знам пълен ПЛЛ пък ф2л ми е 12 сек
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





F2L, OLL, PLL помощ!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F2L, OLL, PLL помощ!!!   F2L, OLL, PLL помощ!!! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
F2L, OLL, PLL помощ!!!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Помощ за PLL
» помощ с затягането
» Линкчета за помощ
» Малко Помощ...
» Помощ с Pyraminx :(

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 3x3x3-
Идете на: