RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Колекциите ви :)

Go down 
+35
Тони
pacata_99
Ubo
ernio
Vakajam
Shtorky
ProexCuber
vladiooo
ljbo020702
IFo
TALASH
cubydoo
Divine_Evil
RadiKing
lubo88
forever_alone
shopusabg
BoByS
Count Dracula
DoByG
gogata222
the_trademark
gele100
ivanradanov
HarryCo
mr.fi4oo
simon
spigmata
BatafCube
Tycho
Tito
CZ101
rubic
Nikipetrov7504
LinkinPark
39 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторСъобщение
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeЧет Фев 02, 2012 9:39 pm

Да се похваля и аз с последната си придобивка, или новогодишния си подарък.
Върнете се в началото Go down
HarryCo

HarryCo


Брой мнения : 348
Join date : 11.01.2011
Age : 26
Местожителство : Цар Калоян,Разград

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeЧет Фев 09, 2012 8:27 am

Колекциите ви :) - Page 6 P2050542
Върнете се в началото Go down
http:// https://www.youtube.com/user/SCHarryCo
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeЧет Фев 09, 2012 12:19 pm

Стига бе... взел си си UFO а аз се каня от 2 години. Very Happy От FadBus?
Върнете се в началото Go down
HarryCo

HarryCo


Брой мнения : 348
Join date : 11.01.2011
Age : 26
Местожителство : Цар Калоян,Разград

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeЧет Фев 09, 2012 12:33 pm

spigmata написа:
Стига бе... взел си си UFO а аз се каня от 2 години. Very Happy От FadBus?
Да.
Върнете се в началото Go down
http:// https://www.youtube.com/user/SCHarryCo
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeСря Фев 15, 2012 12:20 pm

Най-накрая почнаха да идват и при мен поръчките първата от lightake shengshou 4x4 с подарък торбичка, сравнение с оригиналния на рубик 4х4. Ето снимка:
Колекциите ви :) - Page 6 A2a0e4cc128640e2
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeПет Мар 16, 2012 12:19 pm

И аз да се похваля, малко предварително, но просто нямах търпение да го направя... Най-после, след малко над година търсене, успях да се сдобия с Edison Pyraminx! Много съм щастлив, въпреки, че е малко по-скъп от Mefferts! Но тъй като това е най-бързата пирамидка в света, прежалих парите без проблеми. Smile
Още не мога да се осъзная, пожелавам такова чувство на всички! Сега с нетърпение чакам да пристигне, което обикновено е между 2 и 3 седмици! Надявам се на състезанието да съм с нея...
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeПет Мар 16, 2012 2:16 pm

Найй-накрая от къде я взе дай да видим линкче че може и ние да си вземем. SmileSmile
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeПет Мар 16, 2012 2:59 pm

spigmata написа:
Найй-накрая от къде я взе дай да видим линкче че може и ние да си вземем. SmileSmile

За нещастие нямам линк, тъй като това е един огромен реверанс, който ми направи потребител в Ebay (от Южна Корея), който продаваше Edison 3x3x3, 4х4х4 и 5х5х5 кубчета. След като го помолих, ми писа, че може да ми изпрати една бяла пирамидка Edison, за което съм му страхотно благодарен. Smile

Поздрави!
Върнете се в началото Go down
forever_alone




Брой мнения : 93
Join date : 29.12.2011
Местожителство : Студентски град

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeСъб Мар 17, 2012 2:51 pm

И най-накрая си получих дългоочаквания гу-хонг. Смазах го и е готов да започна да го ползвам. Не бях предполагал, че куб може да се върти така :Д
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeНед Мар 18, 2012 10:07 pm

Междувременно понатрупах още кубчета:
Първият Даян
ГуХонг V2
Type C III
Type C mini
WitTwo
Към мен пътува и Type C IV, като пристигне и той ще направя едно видео, парад на 3х3 кубчета.
Върнете се в началото Go down
Tito




Брой мнения : 157
Join date : 28.01.2010
Age : 54
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeВто Мар 20, 2012 9:18 pm

Ето че след последните постъпления направих малко снимки.

Това са петте нови кубчета, с които колекцията ми нарастна на 28 броя, и новия меджик от 16 части, който се подрежда като шахматно табло.
Колекциите ви :) - Page 6 Pict4529.th

Ето и цялата колекция заедно с някои от другите главоблъсканици:
Колекциите ви :) - Page 6 Pict4537.th

А това са по-отблизо двата дзвера:
Това, както се вижда, ако се вгледате, е механизъм на 4x4x4. Разликите освен в оцветяването са и в някои от елементите. Ръбчетата и върховете са едноцветни, което много улеснява реденето, защото не се налага да се въртят за да се ориентират. Проблема идва от центровете, които са с различни цветове и могат да се разместват помежду си. Стига се до вариант, при който само някои от центровете са разбъркани. Тук ще трябва малко да поизучавам кое къде отива.
Все пак има еднакви елементи, което предполага по-малко различни комбинации, но нестандартната форма затруднява реденето. Струваше ми 10.50$.
Колекциите ви :) - Page 6 Pict4532.th
Тук имаме додекаедър, на който се въртят не центровете, а върховете заедно с прилежащите им ръбчета. Това прави 20 въртящи върхове. Реденето не е трудно, затова и малката си го избра за рожденния ден, само накрая може да се получат две завъртяни ръбчета, но и това се оправя лесно. Реденето наподобява пирамидата. Струваше 18.90$.
Колекциите ви :) - Page 6 Pict4530.th
Върнете се в началото Go down
http://studioshail.com
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeПон Мар 26, 2012 9:00 pm

Днес взех Edison Pyraminx-а си от пощата. Smile Поръчах го и го платих на 16-ти, на 19-ти ми беше изпратен, а днес - седмица по-късно, го взех, което е и най-бързото пристигане на пъзел, който съм поръчвал.
Нямам думи, с които да опиша какво удоволствие е да се върти... Звукът, който издава пъзелът, е направо радост за ухото... Ще направя снимки и едно видео, за да успеете и вие да се насладите на този пъзел. Smile
Легендите се оказаха погрешни - Edison Pyraminx няма cutting corner, но има пружини на типчетата... Въобще, уникално нещо.
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeСря Апр 04, 2012 2:32 pm

Прогресът за този месец е скромен:
1. 2x2x2 Type-C WitTwo кубче - Тичо има същото и ме заинтересова механизмът... Звукът и бързината на преместване на този пъзел също си каза думата. Smile
2. GuoJia Master Magic - Тук думите са излишни...това е пъзел, с който е поставен световен рекорд.
3. 6 броя торбички за пъзели от хубав плат, без кофти китайската щампа с шега. Smile

Въобще, колекцията ми набъбна сериозно от последната снимка, която направих... В края на април, като дойдат новите придобивки ще направя една обща снимка на цялата ми колекция.
Поздрави!

П.п. Пъзелите, които имам и с тях се държи световен рекорд (все още) в момента са: Square-1, 5x5, 3x3, Pyraminx, GuoJia Master Magic (скоро). Oт пирамидките ми остава единствено Mefferts и попълвам колекцията с всички възможни пъзели в производство (4 производителя). Същото се отнася и за Меджика, където ми липсва GuoJia Magic.
Върнете се в началото Go down
lubo88

lubo88


Брой мнения : 92
Join date : 26.02.2012
Age : 24
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeСря Апр 04, 2012 7:02 pm

Аз се чудех дали да поръчам на тази марка GuoJia 4х4 ама не я бях чувал тая марка и затова взех на ShengShou 4х4.Сега си чакам нещата - към края на април трябва да дойдат и ще правя снимки. Засега колекцията ми е мноого малка:
1.Куб на Рубик ( от новите )
2.Куб на Рубик ( от старите)
3.Куб за 4.50 от марсел (основния ми куб, върти се много по-добре от кубовете на Рубик)
4.Куб от Венеция (на всяка стена има различна снимка от Венеция ама не искам да го бъркам, защото във всяка снимка има повече вода от колкото друго и се нарежда много трудно)
Върнете се в началото Go down
http://rubiksbg.alle.bg/
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeЧет Апр 05, 2012 7:18 am

lubo88 написа:
Аз се чудех дали да поръчам на тази марка GuoJia 4х4 ама не я бях чувал тая марка и затова взех на ShengShou 4х4.Сега си чакам нещата - към края на април трябва да дойдат и ще правя снимки. Засега колекцията ми е мноого малка:
1.Куб на Рубик ( от новите )
2.Куб на Рубик ( от старите)
3.Куб за 4.50 от марсел (основния ми куб, върти се много по-добре от кубовете на Рубик)
4.Куб от Венеция (на всяка стена има различна снимка от Венеция ама не искам да го бъркам, защото във всяка снимка има повече вода от колкото друго и се нарежда много трудно)

GuoJia са експерти в меджиците, като те се водят много по-добри от Lingao (по мое мнение няма особена разлика, важното е да от големите и с дълбоки канали, за да не изскачат кордите). Кубоидалните им пъзели не струват, според мен. Smile
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
RadiKing

RadiKing


Брой мнения : 60
Join date : 21.05.2011
Age : 24

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeНед Апр 08, 2012 9:34 am

Ето това е голяма колекция! http://vbox7.com/play:a8bbb3e4
Върнете се в началото Go down
Divine_Evil

Divine_Evil


Брой мнения : 15
Join date : 25.04.2012
Местожителство : Пловдив

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeСря Апр 25, 2012 6:22 pm

Моята колекцийка е доста скромна. Подредена по дата на придобиване от най-първо до купение вчера и още не са дошли.

1: Кубче рубик 3х3 от левче кефче за левче или два беше... Първото с което се научих да редя куба.
2: Оригинално купче на рубик 3х3 купено от БезПаника. (Малко съжалявам, че се подведох, като мислех, че са най-бързите кубчета, а тогава не съм знаел за Гухоните или Заншитата).
3: Мегаминкс купен от ToysЯus от Япония... Не помня каква марка е, но беше скъпичко към еквивалента на 40-50 лева.
4: Кубче 3х3 купено от левче кефче, направено на Void кубче. (движи се по-добре от оригиналното 3х3).
5: 4х4 и 5х5 ShengShou, купени от DealExtreme.
6: Поръчани вчера 6х6, 7х7, 8х8 ShengShou от maniacool.com (Нямам търпение да пристигнат).
Върнете се в началото Go down
lubo88

lubo88


Брой мнения : 92
Join date : 26.02.2012
Age : 24
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeСря Апр 25, 2012 7:13 pm

Тоя сайт Maniacool много евтин ми се струва и то с безплатна доставка...
По темата:
1.Куб от безпаника от новите на рубик
2.Куб на рубик от старите
3.Ненареждаем куб :Д Има един корнер на който цветовете му са синьо, бяло и жълто, а бялото е срещу жълтото
4.Куб от марсел ( много добър куб )
5.Венециански куб ( на всяка страна има снимка от Венеция и не смея да го разбъркам )
6.V Cube 3x3x3 Бял заоблен ( супер е ама като го реда 1-2 часа и като хвана обикновен куб го чувствам вдлъбнат )
7.От Lightake чакам ShengShou 2х2, 3х3 и 4х4. ,,4/6/2012 7:58:49 PM Package Shipped,, И още чакам...
Върнете се в началото Go down
http://rubiksbg.alle.bg/
Divine_Evil

Divine_Evil


Брой мнения : 15
Join date : 25.04.2012
Местожителство : Пловдив

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeСря Апр 25, 2012 7:20 pm

Ами да видим колко бързо и в какво състояние ще дойдат. Вчера имаше разпродажба на 8х8 черни ShengShou-та и ми излезе 53$ Smile. Цялата поръчка беше 105$ и центове за 3 кубчета... А като си помисля, че В-кубове 6х6 и 7х7 щяха да ми излезят почти колкото всичко това.
А иначе maniacool.com го открих вчера в нета, като се рових и като видях, че правят редовно разпродажби и ще го следя редовно за някоя далаверка Smile.
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeПон Май 14, 2012 3:07 pm

Днес дойде най-очакваната и на голямата поръчка която съм правил. Поръчах на 18 април на 23 отпътува с тракинг номер, но информация от него получавах до 27 април поради незнайно каква причина. Викам си днеска дай да мина през пощата, минавам казаха ми че няма, прибрах се и след половин час се звъни на домофона и ми казаха, че имам малък пакет. Запалих гумите и към пощата. Ето резултата: Witlong type C ,някакво светещо кубче, QJ пирамидка и меджик, който по моите виждания е от нормалните за 3.58 $.

Колекциите ви :) - Page 6 B7c5f4e70f94c7fb

Ето линкове към пъзелите:
http://www.greatsku.com/wholesale/cubetwist-8-in-1-sheet-la-magic-cube-gradation-color-board-black.html
http://www.greatsku.com/wholesale/3x3x3-led-flash-magic-cube-puzzle-game-iq-test-toy-white-line.html
http://www.greatsku.com/wholesale/Type-C-IV-WitLong-3-3-3-Magic-Cube-Puzzle-Game-Toy-with-Black-Edge.html
http://www.greatsku.com/wholesale/QJ-Intelligence-Test-Pyramid-Cube-Magic-Cube-Puzzle-Black-Multicolor.html
Върнете се в началото Go down
RadiKing

RadiKing


Брой мнения : 60
Join date : 21.05.2011
Age : 24

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeВто Май 15, 2012 6:55 pm

Ето и моята мизерна колекция от кубчета на рубик:
Колекциите ви :) - Page 6 355436111fbadf2b

P.S-Имам и още едно 3х3 ама не го намерих Very Happy
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeСря Май 16, 2012 3:50 pm

Колекциите ви :) - Page 6 Img20120515180359.th
Това го поръчах преди девет месеца от лайтейк, ето че дойде, направо си е рекорд. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeСря Май 16, 2012 4:19 pm

Е честито това си е като печалба от тотото. гаранция си го бил вече отписал. И сега ти идва като някаква печалба. Smile Със здраве да си го редиш Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
lubo88

lubo88


Брой мнения : 92
Join date : 26.02.2012
Age : 24
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeСря Май 16, 2012 4:34 pm

Toва изглежда интересно..Тия дето са като метални кукички за по добър захват ли са или просто така
Върнете се в началото Go down
http://rubiksbg.alle.bg/
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitimeСря Май 16, 2012 5:21 pm

lubo88 написа:
Toва изглежда интересно..Тия дето са като метални кукички за по добър захват ли са или просто така

Благодарение на тях се върти... На практика, като ги издърпаш можеш да редиш съответния ъгъл. Smile Поне аз така го интерпретирам.
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Колекциите ви :) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 6 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Колекциите ви :)
Върнете се в началото 
Страница 6 от 9Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: Фукня-
Идете на: