RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Колекциите ви :)

Go down 
+35
Тони
pacata_99
Ubo
ernio
Vakajam
Shtorky
ProexCuber
vladiooo
ljbo020702
IFo
TALASH
cubydoo
Divine_Evil
RadiKing
lubo88
forever_alone
shopusabg
BoByS
Count Dracula
DoByG
gogata222
the_trademark
gele100
ivanradanov
HarryCo
mr.fi4oo
simon
spigmata
BatafCube
Tycho
Tito
CZ101
rubic
Nikipetrov7504
LinkinPark
39 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
АвторСъобщение
Ubo




Брой мнения : 2
Join date : 10.03.2014

Колекциите ви :) - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 9 Icon_minitimeПон Мар 10, 2014 7:07 pm

Не е лошо. Бързо е без да се смазва. А и е ефтино
Върнете се в началото Go down
Тони

Тони


Брой мнения : 17
Join date : 09.03.2013
Age : 23
Местожителство : Sofia

Колекциите ви :) - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 9 Icon_minitimeПон Мар 17, 2014 7:33 pm

Ето я и моята скромна колекция:
http://store.picbg.net/pubpic/A4/46/04c346978b16a446.jpg
 lol!
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
ernio

ernio


Брой мнения : 177
Join date : 04.02.2012
Age : 24
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 9 Icon_minitimeПон Апр 07, 2014 7:27 pm

От отдавна не съм се фукал Very Happy Това са всички неща, които няма на снимката на профила ми:
Колекциите ви :) - Page 9 IMG20140407222231
Върнете се в началото Go down
https://rubik-forumbg.bulgarianforum.net
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 9 Icon_minitimeВто Юни 24, 2014 11:51 am

Да се похваля и аз с мойто MoYu AoLong и да споделя впечателията ми относно този куб. Имам го от 6 дена вече и не исках да пиша веднага какво мисля за него, за да не объркам хората, които мисля да си го взимат ! Out of the box, кубчето с 1 дума се върти доста тегаво, сухо ( нищо, че имаше няква смазка по него) и общо взето нищо толкова впечатляващо. Да не говорим, че китайците така ми бяха затегнали центровете, че някой бяха по-разхлабени, други по-затегнати и някой страни лесно секат над 45 градуса, други и по-малко не могат. Така че беше доста шантаво като цяло !
 Принципно винаги си разработвам кубчетата преди да ги смажа и ги въртя около месец без никакви смазки, за да се изпилят хубаво частите. Да, но с това кубче едвам издържах 2 дена и си викам, че вече трябва да се смаже. Направих го, затегнах си центровете да са ми горе-долу еднакви ( предпочитам доста разхлабени кубчета, понеже си въртя бръзо Smile ). Взимам на другия ден кубчето и като че ли беше станало чудо, въртеше се бързо, без никакви засечки и досадните локвания ! Дали е по-добър от MoYu WeiLong? - Не знам...сравнение с него, AoLong-ът има просто по-хубаво усещане докато редиш, не знам дали това е от по-големите отвори за корнър къта или по-закръглените стикери, но това си е въпрос на предпочитания, но колкото повече го въртя толкова повече и повече почва да ми харесва това кубче ! Определено е едно от най-добрите кубчета на пазара в момента и никой няма да съжали ако си го купи, определено си заслужава парите. Ето и няколко снимки, за да добиете представа за стикерите и самото кубче като цяло !  Smile Smile Smile 

Колекциите ви :) - Page 9 303e5uo Колекциите ви :) - Page 9 Eg23iw Колекциите ви :) - Page 9 286olz
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
finger4oo




Брой мнения : 27
Join date : 16.10.2013
Age : 30
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 9 Icon_minitimeСря Сеп 03, 2014 10:11 am

Моята колекция:

2х2 :

Shengshou 2x2 ( не знам какво версия)


3x3 :

Rubik's Cube ( шестостенна опаковка от bezpanika, първият ми куб, от цъкане свалих стикерите и го престикерирах с някакви лепенки в различни мотиви)

Dayan Zhanchi Stickerless v5 - все още main cube

Moyu Aolong

Куб на Рубик с кръгли лепенки произведен 80-те години в България ( в момента не се сещам в кой град ) - от детството на майка ми

Shengshou 3x3 (не знам каква версия)

V- Cube Pillowed

Китайски ключодържател 3х3

Голямо 3х3


4х4 :

Rubik's Revenge - от Унгария (счупени 2 центъра)

Shengshou 4x4 ( не знам каква версия)

5х5 :


Shengshou 5x5 ( не знам каква версия)


Други :

Dayan Megaminx Stickerless
LanLan Skewb
LanLan Void
LanLan 3x3x2
LanLan Curvy Copter
LanLan Mastermorphix

Edit 1

LanLan 3-layered Octahedron (face turning)

Edit 2
Mirror cube
LanLan Gear Cube
Sudoku cube
3x3 от Jumbo
4x4 от Jumbo
V-cube 6x6
Shengshou 7x7
V-cube 7x7
Meffert's Pyraminx


Последната промяна е направена от finger4oo на Пон Яну 05, 2015 1:38 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
stanislav

stanislav


Брой мнения : 142
Join date : 06.05.2014
Age : 23
Местожителство : Варна

Колекциите ви :) - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 9 Icon_minitimeСря Сеп 03, 2014 12:39 pm

Върнете се в началото Go down
jiroscop




Брой мнения : 15
Join date : 28.03.2016

Колекциите ви :) - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 9 Icon_minitimeСря Мар 30, 2016 4:09 pm

Привет и от мен. Аз съм съвсем от скоро вманиачен в ротационните пъзели инженер.
Пускам един ънбоксинг от днес от HK Now Store и по нататък ще пусна останалата част от колекцията
Върнете се в началото Go down
jiroscop




Брой мнения : 15
Join date : 28.03.2016

Колекциите ви :) - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 9 Icon_minitimeПет Апр 01, 2016 5:34 pm

Ето и останалите пъзели

Колекциите ви :) - Page 9 12888664_10154012774653006_1398263339011299981_o

Отпред

Moyu Pyraminx - в "без паника" тествах също на shengshou и на mefferts, но тва moyu ги бие с много с гладкостта на движенията си, пък и сачмите за позициониране на лицата улесняват много нещата.

Lanlan Gear Mastermorfix - просто шейп мод, но си ме кефи много, щото е лесно Smile     Първия, който си взех от "без паника" му изпадна една зъбчатка, но хората най-любезно ми го смениха и този е преживял десетки нареждания без никаква засечка.

Отляво на дясно

Колонка от три кубчета, които си взех лятото на 2015 в една неделна утрин, когато гледах репортаж за един младеж редящ кубчето за 5 секунди. Рекох си че аз, коскожамти инженер, никога не съм редил кубчето на Рубик и трябва още днес да го имам. Естествено, като дете на 80-те съм се мъчил много по онова време, но съм стигал единствено до нареждане на един цвят и след това разглобяване на кубчето Smile    
Тези трите ги намерих след много търсене, но накрая се сетих само за Jumbo и до вечерта редях с beginers metod без пищови 3х3. Учудващо меки движения има и си го стикерирах, че си ме кефи.

Тва 4х4 въпреки, че е некадърен евтин механизъм и засича и експлодира ако не внимаваш, се хващам че го вземам най-често да го разбърквам(като изключим 3х3). Просто след като го модифицирах на супер 4х4 забавата се вдигна могъщо. Много забавно е когато ти се получи corner parity и те върне в първи клас(искам да го видя на 4х4 Мегаморфикс тва парити хехе). Освен тва пробвали ли сте да нареждате супер 4х4 като AI bandaged? Аз съм успявал само веднъж на късмет. Иначе все се разбъркват някои от централните кубченца.

Голямото 3х3 съм му махнал капачките да симулирам Void Cube. На практика няма разлика с истинския в решенията и на него може да се появи parity, което идеално ме устройва.

Следващата колонка е като открих "без паника" и манията започна всъщност някъде есента.

Lanlan Skewb нямам никакви забележки - перфектен е.

Rubik brand Mirror blocks - ужасният ужас. Механизма е по-зле и от най-ужасния боклук за 2 лв. Малко се чупи кефа заради това, но все пак е добър шейп мод.

Lanlan Curvy copter - отново перфектно кубче. Кефи ме да го разбърквам с джъмбъл на макс. Последният слой има много варианти, които не са описани в нета и се решават по интуиция и дори е единственото от всички, за което съм си измислил собствени алгоритми.

Следваща колонка:
Calvin Square-1 купено от HK Now Store- любимото ми за решаване. Добре, че е Super Antonio Vivaldi и го решавам по неговия интуитивен метод без безумните цифрови формули. Обожавам му метода за излизане от parity с пеперуда, щит, лимон и т.н. без помнене на формула. Като го получих бях доста разочарован от дървените му движения и си мислех, че съм прецакан, но очевидно много добре реагира на смазка и сега е просто феноменално като движения.

Moyu Axis Fisher хибрид - отвратително е! Ужасно маслено и променя формата си дори като го държиш с една ръка, при фингър трикове се въртят повече от желаните лица и няма никакъв контрол. Затва съм си обещал, че ако си взимам спийд 3х3 няма да е на Moyu

Shengshou 5x5 много стабилно кубче ако го подравняваш при всеки ход, не смяатм да го решавам за време така, че си е иделано.

Следваща колонка:

Rubik twist взет на заем от племенниците ми Smile  

Lanlan Super Floppy - не е оригиналния механизъм с бандаж на ръбовете когато са сами, но аз така или иначе си го решавах като оригинала на Окамото и чак на втория ден се усетих, че може да се чийтва хехех Smile    Механизма се върти добре, но ми се струва много нежен и ако не внимава човек лесно може да го счупи.

Shengshou Megaminx - разбърквам си го често и си ме кефи доста - единственото в колекцията купено от rubik.bg



От една обява във форума си взех последните три, които дойдоха едва тази седмица(ден преди хонгконгските).

Gear Cube. Боядисано и със залепени капачки на центровете, поради което предполагам, че е имитация. Като пристигна почти не работеше и заяждаше при всяко движение, но го измих със спирт и след това му сложих смазка колкото може през дупките. В момента хвърчи без засечка и дори сече ъгли, та съм доволен от покупката Smile

WitEden 3x3x9 за пъзел с толкова много части, този направо си се върти по-добре от 3х3-то ми  Shocked Предстои да го нареждам

TomZ MF8 3x4x5 Не вярвах, че ще го има някой в българия, но този кубоид ми беше цел да го взема все някога


едит:
На Gear Cube вече му изпадна една зъбчатка и сега се чудя как да го оправя Smile
Върнете се в началото Go down
jiroscop




Брой мнения : 15
Join date : 28.03.2016

Колекциите ви :) - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 9 Icon_minitimeВто Май 24, 2016 3:46 pm

Да има с кво да се занимавам докато дойде новата стока от Хонг Конг Smile
Колекциите ви :) - Page 9 13260026_10154155554863006_9063175631529291435_n
Върнете се в началото Go down
jiroscop




Брой мнения : 15
Join date : 28.03.2016

Колекциите ви :) - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 9 Icon_minitimeПон Май 30, 2016 5:08 pm

Колекциите ви :) - Page 9 13330957_10154169754848006_2030821657657640476_n

Тази сутрин рано рано пощальона ме изненада. Тоя път хонг конгци минаха всички рекорди. Аз пуснах поръчката в сряда, те са я занесли до пощата в четвъртък и реално и релано на втория работен ден след това си я вземам от пощата в България. Или от онлайн поръчката до попадането им в ръчичките ми са минали 5,5 календарни дни.

Та по същество. Това са едно скапано MoYu 2x2 за 4 долара просто за пълнота на колекцията ми и другия е първия ми пъзел по дизайн на David Pitcher - Octo Star Cube. Първите ми впечатления са, че се върти много гладко, НО доста често тези малки парченца закачат едно в друго дори и при подравняване до микрони. Разбираемо е за този тип куб, но ще трябва да се мисли някакъв мод, или пък ще се оправи като се притегне и смаже. Ще видим.
Върнете се в началото Go down
jiroscop




Брой мнения : 15
Join date : 28.03.2016

Колекциите ви :) - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 9 Icon_minitimeПет Сеп 02, 2016 5:15 pm

Новите сладурчета от HK Now Store. Сещате се защо са Мер!@#ий и Юпитер

Колекциите ви :) - Page 9 14224852_10154436676463006_502063335962870732_n

Едит: Хахах, забавно е, че Мер!@#ий се цензурира What a Face
Върнете се в началото Go down
simo1427




Брой мнения : 2
Join date : 05.04.2017

Колекциите ви :) - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 9 Icon_minitimeСъб Май 06, 2017 10:59 am

Това е моята колекция. Почнах преди 2-3 година, но 7 клас прекъснах заради матурите, но сега пак се зарибих

Списък:

3х3:
3х3 в буркан
някакво измислено heshu 3x3 (бялото)
новия rubiks 3х3
DaYan ZhanChi (main)
Moyu Aolong v2 Transparent
V-Cube 5
4х4 от Jumbo (доколкото знам, беше ми подарък)

Други WCA:
Shengshou Square-1
Shengshou Pyraminx
Shengshou Megaminx

Non-WCA LanLan пъзели:
LanLan Butterfly Cube (Curvy Copter)
LanLan Super Floppy Cube
LanLan Skewb
LanLan 3-layer Octahedron

Shapemods:
HeShu Fisher Cube
LanLan Mastermorphix
Mirror Blocks

Други:
Rubik's 360
Буренце
Имам и змия, ама я няма на снимката

Колекциите ви :) - Page 9 Kolekc10
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Колекциите ви :) - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 9 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Колекциите ви :)
Върнете се в началото 
Страница 9 от 9Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: Фукня-
Идете на: