RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Как да станем по-бързи?

Go down 
+21
korgi
iiWaN4o0o!!
HarryCo
DoByG
TyLo
cubydoo
forever_alone
rapona
marown eight
L2 z2 R2
jaso
Tycho
krischan
kantoneca
spigmata
Athleta
Nikipetrov7504
LinkinPark
BoByS
fi4ooo
BatafCube
25 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeЧет Сеп 15, 2011 9:14 pm

Ето:
1 част - http://vbox7.com/play:545d537d
2 част - http://vbox7.com/play:c9cc9d19
3 част - http://vbox7.com/play:54828fa0
4 част - http://vbox7.com/play:abb7ab43
5 част - http://vbox7.com/play:e3cfc3dd
6 част - http://vbox7.com/play:134f376b
7 част - http://vbox7.com/play:fd287fbe
8 част - http://vbox7.com/play:9a89a47b
Чети малко повече във форума има си ги тези работи. Smile
Върнете се в началото Go down
marown eight

marown eight


Брой мнения : 5
Join date : 15.09.2011
Age : 25

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeСъб Окт 01, 2011 5:34 pm

Mоже ли малко помощ научих Fridrich F2L , но много време ми трябва за да го направя моля помогнете как да прилагам Fridrich F2L по - бързо !!!
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 49
Местожителство : София

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeСъб Окт 01, 2011 7:00 pm

Практикувай повече и повече така и само така ще се научиш да разпознаваш всеки един от случайите при Ф2Л и да ги изпълняваш бързо. В началото редях куба около 150 -200пъти на ден и така горе-долу ти се случва от всеки един от алгоритмите да изпълниш поне по няколко пъти и така се научаваш да ги разпознаваш. Друго важно е да намаляваш скороста и да гледаш "наоколо" както се изразяват някой. По този начиш виждаш всички възможности за двойки и избираш най-лесната...
Мисля че с времето все по бързо и по бързо ще разпознаваш двойките.
Мога да добавя само едно - на мен все още едно от най слабите звена в реденето ми е Ф2Л - Вече отдавна ги знам всичките, на някой от тях им знам дори по няколко варианта на изпълнение, но все още има какво да се подобрява. А Ф2Л е мисля най важният елемент. Като напреднеш доста дори повече от мен идва момента за по подробно изучаване на Мултислотинга- при който редейки една двойка от Ф2Л си пасваш следващата да ти е удобна и т.н. Но всяко нещо с времето си... Smile
Успех!!!
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
marown eight

marown eight


Брой мнения : 5
Join date : 15.09.2011
Age : 25

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeНед Окт 02, 2011 7:02 am

Nikipetrov7504 написа:
Практикувай повече и повече така и само така ще се научиш да разпознаваш всеки един от случайите при Ф2Л и да ги изпълняваш бързо. В началото редях куба около 150 -200пъти на ден и така горе-долу ти се случва от всеки един от алгоритмите да изпълниш поне по няколко пъти и така се научаваш да ги разпознаваш. Друго важно е да намаляваш скороста и да гледаш "наоколо" както се изразяват някой. По този начиш виждаш всички възможности за двойки и избираш най-лесната...
Мисля че с времето все по бързо и по бързо ще разпознаваш двойките.
Мога да добавя само едно - на мен все още едно от най слабите звена в реденето ми е Ф2Л - Вече отдавна ги знам всичките, на някой от тях им знам дори по няколко варианта на изпълнение, но все още има какво да се подобрява. А Ф2Л е мисля най важният елемент. Като напреднеш доста дори повече от мен идва момента за по подробно изучаване на Мултислотинга- при който редейки една двойка от Ф2Л си пасваш следващата да ти е удобна и т.н. Но всяко нещо с времето си... Smile
Успех!!!

Много благодаря! Smile
Върнете се в началото Go down
rapona




Брой мнения : 1
Join date : 26.11.2011

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeСъб Ное 26, 2011 8:33 pm

искам да попитам ако смажа кубчето от без паника със силиконов спрей ще му стане ли нещо , в смисъл да почне да се разглобява в ръцете ми. и колко време е нужно да се изгладят повърхностите
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 49
Местожителство : София

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeСъб Ное 26, 2011 8:43 pm

Колкото повече го въртиш, с други думи редиш толкова по бързо ще се смаже. Разбирай по 100-200 нареждания на ден за няколко месеца ще стане пушка. Smile Иначе със силиконовия спрей ще стане много добре ..... е няма да е като някой Даян , но със сигрност не е за изхвърляне. Успех !!!
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
forever_alone




Брой мнения : 93
Join date : 29.12.2011
Местожителство : Студентски град

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeЧет Дек 29, 2011 6:22 pm

Здравейте, момчета (и момичета, ако има Smile ). Нов съм и искам да питам и аз нещо. С beginner метода стигнах до 2 минути (занимавам се от 2 седмици Very Happy ) и искам да си смажа кубчето, за да се върти по-добре, защото след 3-тото нареждане започват да ме болят ръцете . Започнах Фридрих метода, но има няколко по-дълги алгоритъма, които стават трудно като ти спече кубчето. Very Happy Та: Смазката трябва ли да се съобразява със марката на кубчето? Всички редите специални кубчета, а аз си взех едно от БезПаника, защото нямам карта, за да си поръчам друго, а нямам и познат, който да ми поръча. Very Happy Тия дни го разглобих и почистих праха от изтъркването, леко му отпуснах болтчетата и започна да се върти по-свободно, но май трябва да го смажа... Съквартиранта в общежитието също има кубче, което дори на допир е различно. В смисъл 2-те кубчета са направени от коренно различни пластмаси. Смазката влияе ли се от това? Да не взема нещо да прецакам кубчето? Мерси предварително. Smile
П.С. А ако има и някоя добра душа, която би ми поръчала кубче някой път като се опарича- черпя една бира. Wink
Върнете се в началото Go down
cubydoo

cubydoo


Брой мнения : 59
Join date : 28.03.2011
Age : 26
Местожителство : Sofia

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeСъб Фев 25, 2012 11:30 am

Здравейте!
За доста време зарязях рубик куба, но преди две сезмици почнах пак!
Преди го редях с Beginners като правих Keyhole и времето стигаше до 50 сек.
Почнах сега да се тренирам на F2L, ама времето се качва на 1 мин. и 10 сек.
Много въртя кубчето, за да видя къде са. Един пич от даскало, който го реди за 20 сек ми каза да редя кръста отдолу и да съм colorneutral(да го редя от всички страни).
Става доста трудно! Моля дайте някои съвети как да правя F2L по-бързо!
Благодаря предварително!
Върнете се в началото Go down
TyLo

TyLo


Брой мнения : 74
Join date : 11.11.2011
Age : 27

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeПет Мар 02, 2012 9:08 am

Аз съм в същото положение като теб ... Незнам какво ти е казал тоя пич ама по-добре научи формулките за Фридрих Ф2Л дето са 41 .. Аз от днес започвам да ги уча ..А за кръста както ти е удобно си го прави незнам дали има много голямо значение дали ще е отдолу -всмисъл че надали ще си съкратиш много от времето ...Аз лично го редя отдолу защото така съм свикнал .. Иначе и аз искам да мога Ccolor Neutral ама е доста непостижимо за този етап ... Все пак това са около 160 алгоритъма Very Happy
Върнете се в началото Go down
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeПет Мар 02, 2012 10:06 am

Нещо си се объркал, за Color Neutral не ти трябват алгоритми, само практика Smile
Върнете се в началото Go down
HarryCo

HarryCo


Брой мнения : 348
Join date : 11.01.2011
Age : 26
Местожителство : Цар Калоян,Разград

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeПет Мар 02, 2012 12:26 pm

С look ahead се спестява доста време от Ф2Л - ето едно видео--> Видео
Ето и още едно видео за ф2л - Видео 2
Цитат :
А за кръста както ти е удобно си го прави незнам дали има много голямо значение дали ще е отдолу -всмисъл че надали ще си съкратиш много от времето ...
Важно е да го редиш отдолу, за да може да изпълниш ф2л по-бързо - не да въртиш куба и да гледаш кое първо да наредиш, а веднага след кръста да започнеш с вкарването на двойките - Видео 3
И още едно последно видео за colour neutrallity - Видео 4


Последната промяна е направена от HarryCo на Съб Мар 03, 2012 8:03 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http:// https://www.youtube.com/user/SCHarryCo
iiWaN4o0o!!

iiWaN4o0o!!


Брой мнения : 32
Join date : 28.11.2011
Age : 29
Местожителство : Бургас

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeСъб Мар 03, 2012 10:49 am

Върнете се в началото Go down
iiWaN4o0o!!

iiWaN4o0o!!


Брой мнения : 32
Join date : 28.11.2011
Age : 29
Местожителство : Бургас

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeСъб Мар 03, 2012 10:59 am

Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeСъб Мар 03, 2012 11:40 am

При Fridrich (за Petrus нищо не мога да кажа) на badmephisto клипчетата, за това са толкова популярни, защото човека умее добре да обяснява и да е разбран за начинаещите. По-добри от неговите обяснения, няма да намериш. Виж ако не знаеш английски, вече е друга работа, но ако малко от малко знаеш и пак не можеш да схванеш какво ти обяснява, тогава не знам.... Много може да разбереш само като гледаш какво сочи и какво, и как върти.
Клипче мога да заснема, когато имам време, но чак толкова разбрано не мога да ти го обясня, нито да повтарям точно неговите действия от клипът му.
Върнете се в началото Go down
iiWaN4o0o!!

iiWaN4o0o!!


Брой мнения : 32
Join date : 28.11.2011
Age : 29
Местожителство : Бургас

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeСъб Мар 03, 2012 12:36 pm

Tycho написа:
При Fridrich (за Petrus нищо не мога да кажа) на badmephisto клипчетата, за това са толкова популярни, защото човека умее добре да обяснява и да е разбран за начинаещите. По-добри от неговите обяснения, няма да намериш. Виж ако не знаеш английски, вече е друга работа, но ако малко от малко знаеш и пак не можеш да схванеш какво ти обяснява, тогава не знам.... Много може да разбереш само като гледаш какво сочи и какво, и как върти.
Клипче мога да заснема, когато имам време, но чак толкова разбрано не мога да ти го обясня, нито да повтарям точно неговите действия от клипът му.

искам да е БГ гледах и горе доло схванах но не мога да разбера кое как и каде да наместя с две думе ако е на БГ ще разбера 5 пъти по-добре когато имаш време направи видео
Върнете се в началото Go down
korgi

korgi


Брой мнения : 14
Join date : 21.02.2012
Age : 47
Местожителство : Шумен

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeПон Мар 05, 2012 9:26 pm

Моля, някой от тези,които вече са усвоили формулите за OLL и PLL, да споделят логиката при запомнянето! Или помним на изуст?
Всъщност научих по-лесните, но търся някаква закономерност при по-сложните и със сигурност ще открия. Но виждам, че имате отговор за всичко, а и при толкова редене имате друг поглед.
Ако Ви се струва неуместен въпроса, имам предвид това, че учих алгоритми, каквито намерих, а се оказа, че има по 7-8 варианта за всяка ситуация. Тогава трябваше да "изтривам записаните файлове", а това е по-трудно, от колкото да научиш правилния метод. Smile
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeПон Мар 12, 2012 9:20 am

iiWaN4o0o!! написа:
искам да е БГ гледах и горе доло схванах но не мога да разбера кое как и каде да наместя с две думе ако е на БГ ще разбера 5 пъти по-добре когато имаш време направи видео
Пробвах да направя клипче, но не се получи. Отделно че от месец и нещо вече не въртя по Фридрих, та почнах да го забравям. Основно OLL и PLL, F2L не се забравя, защото ми е интуитивен, без алгоритми. Ама ми липсва дар слово да ти го обясня както трябва.
Продължавай да гледаш клипчетата на badmephisto, гледай по десет пъти с куб в ръка, опитвай се да наблюдаваш кое как се движи и какво става с кубчето и накрая евентуално ще осмислиш целия процес. Или пробвай на руски език клипчета да гледаш, там може пък да разбереш нещо - http://speedcubing.su/index.php?topic=672.0
Върнете се в началото Go down
korgi

korgi


Брой мнения : 14
Join date : 21.02.2012
Age : 47
Местожителство : Шумен

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeПон Мар 12, 2012 12:08 pm

Благодаря за отговора! Вече започнах да осъзнавам нещата. Трябва да се пробват много варианти и всеки да избере алгоритмите, които са му удобни на него. Не е лесно!
Върнете се в началото Go down
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeНед Юни 29, 2014 7:45 am

Ето едно полезно клипче, в което Феликс показва как да станем по-добри и т.н ---> ЦЪК

Също така да кажа аз как станах толкова бърз с кубчето напоследък. Понеже нямах компютър известно време ( около 2 седмици ) и съответно нямам qqTimer, с който си редя принципно, почнах да редя с таймер ( на QJ ). Това помага доста наистина, нарежданията стават по-изчистени, без излишни движения. Така също се и упражнявам какви времена ще изкарам ако съм на състезание, защото не е толкова лесно, колкото на компютър докато си редиш. Друго нещо което правих е бавно редене. Сядам или лягам, зависи от случая, и гледам всичко как се движи по кубчето, опитвам се още от инспекцията да видя първият ми F2L и даже точно конкретния случай който ще е, ако може, разбира се, се опитвам и по нататък в нареждането да видя или поне да знам кой F2L ще ми е следващ. Така няма паузи между F2L-те и съответно не се губи време да ги търсиш по време на нареждането. Страшно много се подобрява F2L-а и look-ahead-a само от бавно редене !!! За тия 2 седмици, които бях без компютър, след като пуснах qqTimer времената ми бяха с около половин секунда по-добри и бяха станали доста по-постоянни. Не знам дали този метод ще помогне и на други, но на мен ми помогна доста !   Smile Wink Wink
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
Shtorky

Shtorky


Брой мнения : 105
Join date : 01.03.2012
Age : 31
Местожителство : София

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeНед Юни 29, 2014 10:03 am

И аз се опитвам да смъкна времената, но все се въртя около 24 секунди и не мога да падна по-надолу... случва се понякога да правя 18-19 секунди но рядко. Трябва по-добър лоок ахед. Smile
Върнете се в началото Go down
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeНед Юни 29, 2014 10:37 am

Shtorky написа:
И аз се опитвам да смъкна времената, но все се въртя около 24 секунди и не мога да падна по-надолу... случва се понякога да правя 18-19 секунди но рядко. Трябва по-добър лоок ахед. Smile
Междувременно Феликс прави ДНФ на световния рекорд...---> ДНФ...
иначе по темата - с риск да прозвуча банално, повече практика ти трябва явно  scratch 
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
stanislav

stanislav


Брой мнения : 142
Join date : 06.05.2014
Age : 23
Местожителство : Варна

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeНед Юни 29, 2014 12:12 pm

Това брои ли се за световен рекорд?
Върнете се в началото Go down
finger4oo




Брой мнения : 27
Join date : 16.10.2013
Age : 30
Местожителство : София

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeНед Юни 29, 2014 12:17 pm

stanislav написа:
 Това  брои  ли  се  за  световен  рекорд?


Не се брои, разбира се.
Върнете се в началото Go down
stanislav

stanislav


Брой мнения : 142
Join date : 06.05.2014
Age : 23
Местожителство : Варна

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeНед Юни 29, 2014 12:19 pm

Да и аз така мислех , но попитах за да се уверя
Върнете се в началото Go down
Shtorky

Shtorky


Брой мнения : 105
Join date : 01.03.2012
Age : 31
Местожителство : София

Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitimeНед Юни 29, 2014 1:43 pm

Със сигурност трябва практика, но за жалост не остава много време Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Как да станем по-бързи? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да станем по-бързи?   Как да станем по-бързи? - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Как да станем по-бързи?
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 3x3x3-
Идете на: