RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Смазка за куб

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
luckana

luckana


Брой мнения : 1
Join date : 04.12.2011
Age : 27
Местожителство : Бургас

Смазка за куб Empty
ПисанеЗаглавие: Смазка за куб   Смазка за куб Icon_minitimeВто Дек 06, 2011 11:24 am

Здравейте Smile Преди се занимавах с йо-йота и оттам ми е останала смазка за лагери - за йойо-та, не е гъста, течна е и много мазна, струва ли си да рискувам с нея или да си копувам силикон Sad
Върнете се в началото Go down
http://rockstarspot.eu/
TyLo

TyLo


Брой мнения : 74
Join date : 11.11.2011
Age : 27

Смазка за куб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазка за куб   Смазка за куб Icon_minitimeВто Дек 06, 2011 1:07 pm

Привет, според мен не рискувай, купи си един силиконов спрей или ,ако искаш "Jig-A-Loo".. Силиконовия спрей не е чак толкова скъп ... Ще си го ползваш 1,2 години ,а може и да ти потрябва за други неща да си смазваш .. Незнам аз сега като си получа новия куб (след няколко дена) ще си купя и ще си го смажа .. Потърси из форума има много писано относно смазването на куба ... Smile В крайна сметка ти решаваш дали да рискуваш..
Върнете се в началото Go down
shopusabg

shopusabg


Брой мнения : 47
Join date : 04.12.2011
Age : 39
Местожителство : София/Плевен/Пловдив

Смазка за куб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазка за куб   Смазка за куб Icon_minitimeВто Дек 06, 2011 2:30 pm

Смазката крие риск от акумулиране на прах и мръсотия, силикона според мен е най-удачния вариант.
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Смазка за куб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазка за куб   Смазка за куб Icon_minitimeВто Дек 06, 2011 2:58 pm

При интензивно ползване, мръсотия винаги се натрупва, независимо от смазочните средства.

Нищо няма да му стане, ако пробваш. Не се ли получи добре като смазка, разглобяваш, изчистваш хубаво и си отново в изходно положение.
Върнете се в началото Go down
iiWaN4o0o!!

iiWaN4o0o!!


Брой мнения : 32
Join date : 28.11.2011
Age : 29
Местожителство : Бургас

Смазка за куб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазка за куб   Смазка за куб Icon_minitimeЧет Дек 15, 2011 5:45 pm

След няколко дена ми идва кубчето от без паника за 17 лв и се чудя като го поизнося и трябва да го смазвам за да не се износи много както прочетох в сайта на без паника че след известно време трябвало да се смазава и се чудя от какъв период от време се смазва , имам предвит че през колко време трябва да го почиствам и да го праскам със силикон .Искам да попитам като ми дойде кубчето как да го изпиля без да наръня триещата се повъхрност защото не ми сер занимава да го разработвам защото сега имам едно за 4 лв и него го редя за 01:30 и е имало случеи в които като въртя някоия страна много бързо и ми се разклобява в ръцете и за това ще си зема от без паника защото мойто кубче започва да ме изнервя и искам да ускоря пероида на разработване на новото ми кубче ако можете помогнете благодаря предварителни!
Върнете се в началото Go down
shopusabg

shopusabg


Брой мнения : 47
Join date : 04.12.2011
Age : 39
Местожителство : София/Плевен/Пловдив

Смазка за куб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазка за куб   Смазка за куб Icon_minitimeЧет Дек 15, 2011 5:57 pm

iiWaN4o0o!! написа:
След няколко дена ми идва кубчето от без паника за 17 лв и се чудя като го поизнося и трябва да го смазвам за да не се износи много както прочетох в сайта на без паника че след известно време трябвало да се смазава и се чудя от какъв период от време се смазва , имам предвит че през колко време трябва да го почиствам и да го праскам със силикон .Искам да попитам като ми дойде кубчето как да го изпиля без да наръня триещата се повъхрност защото не ми сер занимава да го разработвам защото сега имам едно за 4 лв и него го редя за 01:30 и е имало случеи в които като въртя някоия страна много бързо и ми се разклобява в ръцете и за това ще си зема от без паника защото мойто кубче започва да ме изнервя и искам да ускоря пероида на разработване на новото ми кубче ако можете помогнете благодаря предварителни!

Смазването на кубчето се препоръчва при скоростно редене. Тогава когато се засича време на кон!@#си, състезания или просто на компютъра за лично удовлетворение. НЕ се занимавай да пилиш и да обработваш хардуерно, просто си вземи подходящото кубче. Това от без паника е оригинално, унгарско, и е (поне според мен) среден клас. Кубчето от 4 лв. което редиш за 1,30 мин. просто не е предназначено за това, и това може да видиш и в дизайна му. Друго което можеш да напарвиш за да предотвратиш "попването" е просто да го смазеш добре и да го притегнеш до този момент в който ще ти е удобно и достатъчно бързо.

Отново повтарям, варианта за бързо редене е бързо кубче Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Смазка за куб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазка за куб   Смазка за куб Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Смазка за куб
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: Ремонти и Поддръжка-
Идете на: