RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Разхлабване на центровете

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Vali0

Vali0


Брой мнения : 14
Join date : 04.11.2012
Age : 31

Разхлабване на центровете Empty
ПисанеЗаглавие: Разхлабване на центровете   Разхлабване на центровете Icon_minitimeНед Ное 04, 2012 1:52 pm

Здравейте!

Онзи ден си разглобих куба и го почистих и забелязох че кръста се върти доста свободно. Въпреки това, след като го сглобих куба започна да се движи още по-тромаво и продължава да се движи така, въпреки че съм го наредил вече 6-7 пъти след разглабянето.

Направи ми впечатление че центровете са ми доста стегнати и прибират самия куб и това увеличава търкането с пластмасата. Та куба ми е от bezpanika за 20лв. (юбилейното) и въпроса ми е дали могат да му се махкат капачетата на центровете и да ги разхлабя малко. Пробвах се но единственото което постигнах е да си смачкам пластмасата...
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Разхлабване на центровете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Разхлабване на центровете   Разхлабване на центровете Icon_minitimeНед Ное 04, 2012 2:09 pm

Vali0 написа:
Здравейте!

Онзи ден си разглобих куба и го почистих и забелязох че кръста се върти доста свободно. Въпреки това, след като го сглобих куба започна да се движи още по-тромаво и продължава да се движи така, въпреки че съм го наредил вече 6-7 пъти след разглабянето.

Направи ми впечатление че центровете са ми доста стегнати и прибират самия куб и това увеличава търкането с пластмасата. Та куба ми е от bezpanika за 20лв. (юбилейното) и въпроса ми е дали могат да му се махкат капачетата на центровете и да ги разхлабя малко. Пробвах се но единственото което постигнах е да си смачкам пластмасата...

Привет! За съжаление, юбилейните кубчета от безпаника (тези в шестоъгълните опаковки) нямат болтове под всички центрове, което го прави доста кофти за настройка. С какво си го смазвал? Ако е със спрей, не виждам причина да не се върти добре... Трябва доста да си прекалил в дозата. Smile
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
Vali0

Vali0


Брой мнения : 14
Join date : 04.11.2012
Age : 31

Разхлабване на центровете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Разхлабване на центровете   Разхлабване на центровете Icon_minitimeНед Ное 04, 2012 2:13 pm

Ами под кои центрове има, ако не е под всички? Според мен все някъде трябва да има...
Не съм казвал че съм го смазвал... е само малко масло противоречащо на всички методи за смазване, но беше само в каналите на пружините за да не ми ръждясват(с игла си играх да го капвам даже)
Върнете се в началото Go down
TALASH

TALASH


Брой мнения : 17
Join date : 05.12.2010

Разхлабване на центровете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Разхлабване на центровете   Разхлабване на центровете Icon_minitimeНед Ное 04, 2012 5:27 pm

Здравей,
смажи го с силоконов спрей, би трябвало да се движи по-добре. Smile
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Разхлабване на центровете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Разхлабване на центровете   Разхлабване на центровете Icon_minitimeПон Ное 05, 2012 4:08 pm

Vali0 написа:
Ами под кои центрове има, ако не е под всички? Според мен все някъде трябва да има...
Не съм казвал че съм го смазвал... е само малко масло противоречащо на всички методи за смазване, но беше само в каналите на пружините за да не ми ръждясват(с игла си играх да го капвам даже)

По спомен, под жълтото и зеленото, може би само под жълтото. Smile Точно това кубче го подарих на щерката на началника на отдела ми във фирмата, в която работя. Накратко, нямам как да видя в момента. Експериментирай!
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
Vali0

Vali0


Брой мнения : 14
Join date : 04.11.2012
Age : 31

Разхлабване на центровете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Разхлабване на центровете   Разхлабване на центровете Icon_minitimeПон Ное 05, 2012 7:59 pm

Един пич вчера постна че оранжевия капак му падал

но така или иначе прочетох, че това било като нит и не се върти... така че май няма смисъл да го ръчкам Smile
Върнете се в началото Go down
Doksi




Брой мнения : 2
Join date : 10.03.2013

Разхлабване на центровете Empty
ПисанеЗаглавие: И аз си купих юбилейно кубче   Разхлабване на центровете Icon_minitimeНед Мар 10, 2013 5:52 pm

Върти се адски трудно, за разлика от това което имам за 2.50 лв (китайско). Наистина не може да се отворят капачетата да разлабиш болтовете. Единствената идея, която ми идва е да упиля пластмасата на кубченцата за да създам луфт по този начин да се върти по-лесно. Пробвах със силиконов спрей, но изобщо не помага. Изключително плътно се върти. Някой ако има такова кубче пак повтарям юбилейно на Рубик да сподели.
Върнете се в началото Go down
Shtorky

Shtorky


Брой мнения : 105
Join date : 01.03.2012
Age : 31
Местожителство : София

Разхлабване на центровете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Разхлабване на центровете   Разхлабване на центровете Icon_minitimeНед Мар 10, 2013 6:13 pm

За жалост за сега съм само с юбилейното, нямам друго, но моето се върти добре. Но в най-скоро време ще трябва да си взема един Guhong II или едно Zhanchi, че тия локвания на рубик-а ме подлудяват, а и мисля, че напреднах достатъчно за нещо по-добро Smile
Върнете се в началото Go down
Doksi




Брой мнения : 2
Join date : 10.03.2013

Разхлабване на центровете Empty
ПисанеЗаглавие: Re   Разхлабване на центровете Icon_minitimeНед Мар 10, 2013 9:04 pm

Ами хайде де и аз искам това гухонг ли кво е не знам, но не знам от каде да си го поръчам. Дайте Лнк за това китайското. Просто искам кубче като на тези от световните шампионати така лесно да ми се върти
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Разхлабване на центровете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Разхлабване на центровете   Разхлабване на центровете Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Разхлабване на центровете
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: Ремонти и Поддръжка-
Идете на: