RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Смазване

Go down 
+22
Gogoor
Shtorky
sho_clk
DoByG
PaKaTaBs
3akapu
HarryCo
Unique_Boy_96
the_trademark
Tycho
manlo
Reason
jaso
CZ101
spigmata
RafaNadal
rubic
LinkinPark
BatafCube
BoByS
Nikipetrov7504
krumbgf
26 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
HarryCo

HarryCo


Брой мнения : 348
Join date : 11.01.2011
Age : 26
Местожителство : Цар Калоян,Разград

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeПон Май 09, 2011 5:31 pm

Аз използвам този
Смазване - Page 3 Normalproduct34images1b
Върнете се в началото Go down
http:// https://www.youtube.com/user/SCHarryCo
Unique_Boy_96

Unique_Boy_96


Брой мнения : 10
Join date : 09.05.2011
Age : 28
Местожителство : Shumen

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeПон Май 09, 2011 7:10 pm

Благодаря много!!! ще потирся
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeСъб Май 14, 2011 10:36 am

В момента съм разглобил до последното винтче DaYan Mf8 4х4х4, а той има много винтчета. Всъщност ядрото му може да се оприличи на отделен 3х3х3 куб, след това над него има слой от други елементи, които го превръщат в топка и чак след това са кубченцата които оформят 4х4х4.
Намазвам с гъст силикон всеки детайл по отделно и след това сглобявам. Голяма играчка, свърших с ядрото, сега продължавам нататък. Накрая ще остане само да му сложа стикерите. Въх, намазних си клавиатурата. Very Happy
Върнете се в началото Go down
3akapu

3akapu


Брой мнения : 1
Join date : 08.06.2011

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeСря Юни 08, 2011 6:20 pm

Кфо става Smile
Да попитам и аз кога разбирате че му трябва пак от силикона иии през колко време и подобно на горния пост кфо правим с мазничкото от спрея по куба
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeСря Юни 08, 2011 6:57 pm

Кога разбираме? Когато куба който сме били смазали започне да се върти по бавно и бавно и от вътрешната му страна се появяват прахови частици поради триенето, което осъществяваш когато го въртиш. А колкото до това на колко време да го смазваш аз ти препоръчвам да го правиш на 1 месец като преди да направиш тази процедура ти препоръчвам да му забършеш частите след това да ги измиеш и да го оставиш да изсъхне.Мий edge и corner частите, защото има опасност да намокриш пружините на ядрото, ако миеш и него. За него е достатъчно само да го забършеш с салфетка примерно...Това е от мен, надявам се да съм ти помогнал.
Върнете се в началото Go down
PaKaTaBs

PaKaTaBs


Брой мнения : 47
Join date : 13.06.2011
Age : 26
Местожителство : Бургас

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeВто Юни 14, 2011 1:25 pm

Понеже още съм начинеаещ и все още се уча мога ли да смажа кубът си въпреки че немога да го редя още защото на 1 клип пише да не го смазвам освем ако не го редя ? Поздрави
Върнете се в началото Go down
the_trademark

the_trademark


Брой мнения : 283
Join date : 11.04.2011
Age : 28

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeВто Юни 14, 2011 5:35 pm

Има се предвид ако седи на рафта и хваща прах, а не ако не можеш да го редиш... Cool
Върнете се в началото Go down
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeЧет Авг 18, 2011 12:17 pm

ЕТО и снимка от моето първо по- мащабно смазване ! Ползвам спрея на Гоуст Хенд, не знам още какъв е ефекта (чакам да изсъхнат напълно), но като съм готов ще кажа.
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeЧет Фев 16, 2012 1:07 pm

Щях да снимам клипче за смазване с гъста силиконова смазка, но инструкциите на LubixCube се припокриват с моя метод и са идеален пример.
Смазване на кубчето:

Смазване на центровете:


За тези които са на спрей, освен пръскане на кубчето, пробвайте да намажете и леглата на винтовете, вътре в центровете. Или пръскате съвсем малко, директно вътре, или напръсквате клечка за уши и с нея смазвате.

Не се отдавайте на мързела и редовно разглобявайте, почиствайте и смазвайте отново основния си скоростен куб или кубове. При мен, с моята смазка и моята интензивност на ежедневно въртене, това го правя веднъж на два-три месеца, за трите куба които въртя най-често. Останалите нямат нужда, стоят си чисти и смазани много дълго време. Ако правите обаче над 100-150 нареждания на ден, вече трябва всеки месец да го обслужвате.
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeСря Фев 29, 2012 6:22 pm

Забравил съм да пиша в тази тема... Smile Описаният метод на Тичо е тестван и действа за всички видове пъзели! Поведението на кубчетата след смазване с "течна смазка" (или "твърда" е по-правилно?) е направо страхотно... За новите в това хоби най-вероятно първоначално ще е доста трудно да овладеят добре смазано кубче...но се свиква.
Поздрави!

П.п. Планирам да тествам метода и за Rubik's Clock този или другия уикенд!
Върнете се в началото Go down
sho_clk




Брой мнения : 3
Join date : 18.05.2012

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeПет Май 18, 2012 7:36 pm

имам въпрос... мога ли да смажа кубчето си със силиконова смазка Ma*Fra Oilisilic (черна) пише, че е универсална... благодаря много Smile
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeСъб Май 19, 2012 8:55 am

Пробвай....
Върнете се в началото Go down
sho_clk




Брой мнения : 3
Join date : 18.05.2012

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeНед Май 20, 2012 9:13 am

Стана ужасно.... върти се с усилие и засича (не знам дали така се казва когато не се върти гладко)... някакви идеи как да го оправя?
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeНед Май 20, 2012 12:12 pm

След като го смажеш ефекта се вижда след 1 час а не след 1-вата минута, така че почакай малко, а пък ако резултата е същия значи си сложил много смазка. Разглоби го почисти го сглоби може да стане по -добре. И ако искаш след това му сложи пак, но ПО-МАЛК0.
Върнете се в началото Go down
sho_clk




Брой мнения : 3
Join date : 18.05.2012

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeНед Май 20, 2012 12:59 pm

съвсем малко сложих и почаках.... поиграх си доста (около 2-3 часа) преди да пиша тук Smile
Върнете се в началото Go down
Shtorky

Shtorky


Брой мнения : 105
Join date : 01.03.2012
Age : 31
Местожителство : София

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeЧет Апр 18, 2013 9:21 pm

От известно време на Рубик-а ми съм сложил вазелин на Актавис (бяла тубичка с червени ръце на нея). Въртенето се подобри, а и не ми е разял пластмасата още. Ако някой с по-сериозен куб реши да пробва как е, да каже какви са му впечатленията тъй като предполагам е ползвал или силиконов спрей или Лубикс Smile
Върнете се в началото Go down
the_trademark

the_trademark


Брой мнения : 283
Join date : 11.04.2011
Age : 28

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeПет Апр 19, 2013 10:05 am

Тъй като виждам, че си от София отиди до хоби-магазин "Стелди" и търси диферинциално масло за RC колички. Те биват различна гъстота. Кое е най-оптималния вариант трябва да питаш другите съфорумци. А ако ти е много далече или не можеш да се оправиш къде е, потърси магазин за електрочасти(диодчета, кондензатори, релета, от тоя тип магазини) и потърси технически вазелин или нещо друго на силиконова основа(най-вероятно ще е нещо в спринцовка). Малко е гъстичък, но пък оставя добър слой и няма никакво въздействие в/у пластмаса, защото все пак това си е смазка за пластмасови механизми и зъбчатки. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Gogoor

Gogoor


Брой мнения : 17
Join date : 07.05.2013
Age : 24

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeПет Юни 14, 2013 11:33 am

Преди малко ходих до Практикер и намерих точно като силиконовия спрей на Ники. Взех си го. Вчера го почистих, а днес го смазах и сега е направо бомба! Very Happy
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeНед Юни 16, 2013 1:55 pm

Лично аз не подкрепям идеята за Jig-A-Loo за пъзели. Smile То е по-течно, което според мен не е най-добрият вариант... Но, примерно, за Rubik's Clock става, тъй като там по-гъстата силиконова смазка трудно достига до предавките в самия пъзел. Smile За Rubik's Clock препоръчвам Jig-A-Loo! Аз въртя с него и е направо нечовешки клокът ми в момента...а си е обикновен китаец. Smile
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
IFo




Брой мнения : 37
Join date : 22.01.2013
Age : 33

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeНед Юни 16, 2013 2:01 pm

Извинете хора, но що си разсипвате кубовете като ги мажете с глупости?!
Знае се с кво става най-добре.
Отивате в магазина на Steldi (дали ще е online или на място, няма значение) и си взимате Диференциално масл0 - 5 000 CST и от HK Now Store поръчвате 3 пъти Self-Pay for $1 и в Remarks пишете Empty Syringe with Nozzle set.
После ето ви видео как да се смаже 3x3, доста други кубове/пъзели стават на същия принцип или ако не, поне има видеа за тях:
https://www.youtube.com/watch?v=s4paID_54lQ

P.S. Пък ако поръчвате и нещо друго заедно със спринцовката, примерно куб или нещо, купете само 1 Self-Pay for $1 тъй като в цената на куба или квото е, са включени 2та долара които струва доставката.
Или съответно ако поръчвате само спринцовки, но искате 2, взимате 4 пъти Self-Pay, по 1 за всяка спринцовка и 2 за доставката.
Върнете се в началото Go down
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeСъб Мар 08, 2014 5:07 pm

Цитат :
HK Now Store поръчвате 3 пъти Self-Pay for $1 и в Remarks пишете Empty Syringe with Nozzle set.

Какво точно ще рече това ?
Върнете се в началото Go down
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 24
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeЧет Апр 10, 2014 5:44 pm

сега качих видео за поддръжка на кубче но ще ма още едно за смазване това е за почистване
https://www.youtube.com/watch?v=jin8EgATFAY
Върнете се в началото Go down
kokozzz




Брой мнения : 13
Join date : 15.09.2014

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeЧет Сеп 18, 2014 4:08 pm

Здрасти! Smile
Днес си взех Гухонг с торпеда. През колко време е най-добре да се смазва, може би всеки месец? Трябва ли да го смажа скоро след като съм го купил или да изчакам да мине време?
Върнете се в началото Go down
stanislav

stanislav


Брой мнения : 142
Join date : 06.05.2014
Age : 23
Местожителство : Варна

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeЧет Сеп 18, 2014 5:37 pm

Връткай го 2 седмици и после го смажи.
Върнете се в началото Go down
Shtorky

Shtorky


Брой мнения : 105
Join date : 01.03.2012
Age : 31
Местожителство : София

Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitimeСъб Яну 03, 2015 2:12 pm

Гледам сега една смазка за колички с дистанционно управление- traxxas 5137 differencial oil 50k. Въпроса ми е индекса за плътност беше това 50k(нали), но не знам дали е много плътна за кубчето.

Моля помагайте Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Смазване - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване   Смазване - Page 3 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Смазване
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: Ремонти и Поддръжка-
Идете на: