RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Идеята на Тишо за пано от кубчета

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Идеята на Тишо за пано от кубчета Empty
ПисанеЗаглавие: Идеята на Тишо за пано от кубчета   Идеята на Тишо за пано от кубчета Icon_minitimeСъб Яну 04, 2014 6:14 pm

Днес ми хрумна как да намерим толкова много кубчета, че да направим пано. Smile
Ако намерим доставчици на 200+ кубчета, по-добре да го оформим като дарителска кампания, за да привлечем малко спонсориране за това количество пъзели. Може да направим няколко пана, които да снимаме от всички ъгли, за да ги "увековечим", след което да дарим кубчетата на няколко дома за деца-сираци... Нещо такова ми хрумна днес.
Моля идеята да се разбира като градивна, че 200+ кубчета е солидна инвестиция за всеки един от нас...
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
Tito




Брой мнения : 157
Join date : 28.01.2010
Age : 54
Местожителство : София

Идеята на Тишо за пано от кубчета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Идеята на Тишо за пано от кубчета   Идеята на Тишо за пано от кубчета Icon_minitimeСъб Яну 04, 2014 9:44 pm

Нека да кажем няколко думи за самата идея.

Всички се виждали снимки на пана с всякакви картинки оформени като мозайка от шест цвята с помощта на кубчета 3х3х3. Мисля, че може да се направи и от 2х2, но да не се отплесваме. Та идеята е, да се намери спонсор, който да закупи кубчетата, а ние да му подредим паното безвъзмездно. Какво печели спонсора? Ще получи нещо, което не е правено в България. Картината, ще е по негов избор - най-вероятно логото му. Предполагам, че ще има и известен медиен интерес.

Нека тук да не пускаме разни отвлечени предложения, а ако някой има идея за спонсор направо да пристъпва към осъществяването й. Аз имам нещо наум, и ако се задвижи ще споделя.

Остава и задачата с закупуването на кубчета. Не съм съвсем сигурен, как точно ще стане понеже е ясно, че говорим за голяма бройка 200-300, а може и над 1000. Кубчетата не трябва да са съвсем качествени, но не и като тези в едното левче, които са направо от найлон.
Ето и ориентир за размери на паното, при куб 5,5х5,5 см.
15х20 кубчета, 300 броя, размер на паното 0,82х1,10 м.
30х40 кубчета, 1200 броя, размер на паното 1,65х2,20 м.
Върнете се в началото Go down
http://studioshail.com
 
Идеята на Тишо за пано от кубчета
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: Off Topic(за всякакви теми пишете тук)-
Идете на: