RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Моето хоби!

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
finger4oo




Брой мнения : 27
Join date : 16.10.2013
Age : 30
Местожителство : София

Моето хоби! Empty
ПисанеЗаглавие: Моето хоби!   Моето хоби! Icon_minitimeСъб Окт 25, 2014 11:43 am

Здравейте на всички! Ще съм благодарен, ако прочетете и се включите по някакъв начин в темата!
  Занимавам се с кюбинг от 25.12.2012г. ( помня датата, защото си купих първия куб на Коледа) и преди едва една година започнах да си купувам и колекционирам кубове. Нямам много големи успехи ( средно време на 3х3 ~25сек. ), но направих голяма колекция и мога да редя всички кубове, които имам.
  Дотук с кюбинга.

  През 2007г. започнах да се занимавам с fingerboarding. За тези, които не знаят това е умалено, детайлно копие на истински скейтборд. Управлява се с пръсти и има възможност да се правят трикове от скейтбординга. В последствие излезнаха различни рампи, рейлове, пейки и т.н, които правиха "играта" по-приятна и реалистична. Но това ми влечение продължи година и няколко месеца и не успях да стана "добър"!
 
  През април 2008г. започнах да се занимавам с yoyoing... Използват се йо-йота с лагери, като има 5 главни стила на игра. Има си световна федерация, организират се национални, европейски и световни състезания.
В България йо-йоинга и доста слабо развит ( както абсолютно всичко свързано със skill toys) и има около 50-тина човека, които се занимават по-сериозно с това хоби. С годините си направихме отбор, магазин (който не е само on-line) започнахме да правим срещи на които да обменяме опит. В България си организираме състезания от 2009-та година насам. Всяка година намираме спонсори, като някои от тях са големите световни производители на йо-йота. Някои играчи започнаха да ходят на Европейски състезания и имат успех. Имаме спонсорирани играчи.Тази година 6 човека ходихме на Световно състезание, което се проведе в Прага, Чехия. Преди седмица се проведе 6-тото Национално Йо-йо състезание на което завърших 5-ти . Ще се радвам ако видите freestyle-ът ми . Покрай йо-йотата започнах да се занимавам с жонглиране, kendama ( японска национална играчка, която изисква мноооого тренировки) , пой, диаболо, хек и т.н. Та skill toys се превърнаха в част от живота ми.

Направих темата по 2 причини - да видите с какво се занимавам и да видя ВИЕ с какво се занимавате. Ще се радвам да споделите какви са вашите хобита странично от кюбинга.


П.П Ако се интересувате от нещо по-горе се чувствайте свободни да питате, ще се радвам да помогна. Мога да обясня всяко нещо какво прадставлява да показвам клипове да ви насочвам към нещо ако искате да се занимавате с него.

П.П 2 2-те момчета, които започнаха всичко това в България отвориха магазинът за който говорих. Те също бяха организатори на състезанията. В последствие преди година поради финансови причини за жалост продадоха магазина и в момента той е на други собственици. Този магазин беше мястото ни за срещи, но вече не е.Така че магазина и общността ни са различни неща и вече нямат много общо освен името. Така, че  ако в бъдеще ми бъде позволено да  споменавам името демек да  правя реклама, аз не получавам нищо. Нито никой от общността ни. Написах това за да не стават недоразумения. Чакам позволение от администратор или модератор за да мога свободно да пиша името - ще е голямо улеснение и за мен и за вас. Естествено ако някой прояви интерес.


Мерси за вниманието! tongue
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 49
Местожителство : София

Моето хоби! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моето хоби!   Моето хоби! Icon_minitimeСъб Окт 25, 2014 12:09 pm

Поздравления за уменията с йо-йото, наистина много си сръчен. Мисля си, че ако си продължил да се занимаваш с куба си щял да стигнеш много далеч. Като гледам какво правиш с йо-йото, направо нямам думи.
Определено си много добър.
п.п. относно разрешението да пишеш вече ти написах лично съобщение по темата. Така, че пиши каквото трябва стига да не обижда някого и да не се превръща на форум във форума.
Поздрави.
Ники
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
stanislav

stanislav


Брой мнения : 142
Join date : 06.05.2014
Age : 23
Местожителство : Варна

Моето хоби! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моето хоби!   Моето хоби! Icon_minitimeСъб Окт 25, 2014 4:26 pm

Върнете се в началото Go down
finger4oo




Брой мнения : 27
Join date : 16.10.2013
Age : 30
Местожителство : София

Моето хоби! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моето хоби!   Моето хоби! Icon_minitimeНед Окт 26, 2014 2:02 pm

Ооо и аз по едно време бях почнал да правя и съм се учил от Yo Nakashima от youtube (предполагам го знаеш) Ама ако не ги тренираш забравяш движенията. Впрочем отваря само първата снимка. Very Happy


П.П За Ники. Аз продължавам да редя... Имам сравнително бърз кръст и f2l, но последния ред го реда с 2-look oll и 2 look pll което ме закопава в земята. Нещо намам мотивация да науча дори pll-ите. Иначе имам за цел sub 15 ... Което не знам как ще стане...
Върнете се в началото Go down
stanislav

stanislav


Брой мнения : 142
Join date : 06.05.2014
Age : 23
Местожителство : Варна

Моето хоби! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моето хоби!   Моето хоби! Icon_minitimeНед Окт 26, 2014 8:49 pm

Знам го аз Джо Накашима. Само че съм се учил и от много други като Джереми Шафер,Тадаши Мори и много други. Напоследък не се занимавам. Повече редя куб на Рубик,като всеки ден правя по 200-300 нареждания.
Върнете се в началото Go down
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 24
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

Моето хоби! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моето хоби!   Моето хоби! Icon_minitimeНед Окт 26, 2014 8:58 pm

от 25 до 18 се пада само с тренировки без учене а пък ако имаш А100 18 сек значи може да напраиш суб 15 А5.
аа до темата аз играя футбол от малук сега тренирам в клуб в белигия. преди около 4 години имаше книжарница и всички си купихме yoyo та които бяха от тези които ти ползваш дето са с лагери и почнах да вуртя научи 2 трика и спрях. просто не можах да се запаля. но ако сега намеря yoyo може пак да се зарибя. карах моунтаинбике бмх скатеборд рапирал съм писал съм песни. почти всичко коет се сетите.в момента играя многог фифа и други игри. youtube ми е нещо като хоби. аз вече не пускам телевизор а стоя в youtube. танцьор съм бил
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Моето хоби! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моето хоби!   Моето хоби! Icon_minitimeПет Мар 06, 2015 3:21 pm

Евалата дай некое йо-йо а без пари.... Very Happy
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Моето хоби! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моето хоби!   Моето хоби! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Моето хоби!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Моето изобретение
» Моето кубче 2х2х2
» V-cube 3 моето мнение Издут 4ерен

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: Off Topic(за всякакви теми пишете тук)-
Идете на: