RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Как да си подобря времето на 7х7?

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
finger4oo




Брой мнения : 27
Join date : 16.10.2013
Age : 30
Местожителство : София

Как да си подобря времето на 7х7? Empty
ПисанеЗаглавие: Как да си подобря времето на 7х7?   Как да си подобря времето на 7х7? Icon_minitimeПон Дек 22, 2014 6:16 pm

Може ли някой да ми даде съвети за подобряване на времената на големите кубове и по-точно 7х7? Като цяло всичко доста ми куца и мисля, че не правя някои неща като хората.

Центрове ~7-9 минути
Edge pairing ~ 5 минути
3x3 част ~ 0:45 сек. ( средно при 3х3, 25 сек. )


Вие как го редите? Има ли някакви трикове за правене на 2 съседни ( или противоположни за началото ) центъра едновременно или всичко е до усет след време? Въобще са ми нужни всякакви съвети. Както и какви са вашите времена ?
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 49
Местожителство : София

Как да си подобря времето на 7х7? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да си подобря времето на 7х7?   Как да си подобря времето на 7х7? Icon_minitimeВто Дек 23, 2014 12:51 pm

Здравей, в началото правя два срещуположни центъра, след което редя останалите 4 и почвам да свързвам еджовете. Има някой хора редят вътре парчетата като блокове - демек една двойка я свързват с друга и т.н. На мен засега тазе система не ми е по вкуса Smile. Това за 7х7х7.
За 6х6х6, 5х5х5, 4х4х4, също започвам два срещуположни, но на 4х4х4 после редя по Yau метода. ето ти един линк за интересни формули при големците Smile http://www.bigcubes.com/
има добри неща
Успех!!!.
п.п. моите времена на 7х7х7 също не са кой знае какво рекорда ми е 8 и нещо , и обикновено правя между 9-10 мин. Smile, когато редя рядко времената отиват към 12-13 Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Как да си подобря времето на 7х7? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да си подобря времето на 7х7?   Как да си подобря времето на 7х7? Icon_minitimeЧет Яну 01, 2015 11:40 am

Привет!
И аз да се изкажа по темата! Smile
Първо, като си купих 8х8 и 11х11, това много ме забърза на по-малките кубчета (5, 6 и 7 слойни). Просто, защото вече парчетата ги виждаш много по-бързо, отколкото преди, така че препоръчвам купуване на 8 и 9 слойно кубче.
Иначе, въпросът ти е много сложен и силно индивидуален, спрямо конкретната ситуация, в която си попаднал. Аз правя центровете много хаотично, някъде има по-удобни хоризонтални и вертикални линии. Понякога е по-добре да се комбинират в блокове, 2х2, 2х3, 3х5 и т.н. Всъщност, въпреки ниската вероятност, доста често ми се е падало изграждане на 3х3 блок при 7х7 центровете. След това просто допълвам с 2 блока 1х3 и завършвам цели 3 центърни линийки наведнъж. Smile Не знам дали ще разбереш какво имам впредвид, малко е трудно за обяснение. Лично на мен, в 7-цата, центровете ми отнемат около 3-4 минути и имам много хляб да изям... По-добре съм в 6цата, там центровете ги правя за късна 1 или 2:30 минути. Smile
Истината е, че няма конкретен метод - практика му е майката...
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
finger4oo




Брой мнения : 27
Join date : 16.10.2013
Age : 30
Местожителство : София

Как да си подобря времето на 7х7? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да си подобря времето на 7х7?   Как да си подобря времето на 7х7? Icon_minitimeЧет Яну 01, 2015 8:17 pm

Мерси за съветите! Забелязвам, че като правя по 5-6 нареждания на ден започвам да виждам парченцата доста по-лесно. Явно с времето ще стане. Май ще се насоча към друг "нечетен" куб, 9х9 или 11х11. за да прогресирам. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Как да си подобря времето на 7х7? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да си подобря времето на 7х7?   Как да си подобря времето на 7х7? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Как да си подобря времето на 7х7?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 6x6x6 и нагоре-
Идете на: