RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 ЦФОП обяснение като за идиот (за мен)

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
ЗанЧи Кубър




Брой мнения : 3
Join date : 23.02.2015

ЦФОП обяснение като за идиот (за мен) Empty
ПисанеЗаглавие: ЦФОП обяснение като за идиот (за мен)   ЦФОП обяснение като за идиот (за мен) Icon_minitimeПон Фев 23, 2015 5:34 pm

Здравейте ! Чудя се дали има някой по-навътре с нещата ,който да разбира поне малко ЦФОП ,че да ми обясни като на идиот по малко от всичко на цфоп (понеже гледам от 1 седмица туториали , дори и туториала на форума за 3х3 и честно казано почти нищо не разбрах). Мерси.
Върнете се в началото Go down
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

ЦФОП обяснение като за идиот (за мен) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЦФОП обяснение като за идиот (за мен)   ЦФОП обяснение като за идиот (за мен) Icon_minitimeПон Фев 23, 2015 7:44 pm

Здравей !
По темата, Fridrich ( CFOP ) - метод за бързо редене 4 стъпки:
C - Cross (кръст) Най-добре е да се научиш да го правиш отдолу, поради много причини..няма алгоритми за тази стъпка, само трябва да научиш някой лесни начини да вкарването на еджовете. Полезни неща - ЦЪК ЦЪК

F - F2L ( първите 2 реда ) 41 случая, тук всичко трябва да ти е интуитивно, без алгоритми, освен за някой тегави случай. Общо взето най-трудната част от реденето на кубчето, за която се изисква много, много практика... ЦЪК
тук можеш да видиш всеки отделен случай и алгоритъма за подреждането му, НО пак казвам, по-добре е да си научиш как действа самия F2L и сам да си ги откриеш тези формули, ето как: ЦЪК ЦЪК

OLL - Orientation of the last layer ( ориентация на последния ред ) Тук вече идва ученето на алгоритми, даже цели 57, но много от тях са огледални, а ако научиш 1 sexy move - R U R' U' ще знаеш 9 от тях. Алгоритми сам трябва да пробваш кой ти е най-удобен за всеки отделен случай...

PLL - Permutation of the last layer ( пермутация на последния ред ) 21 аглоритъма, и може би най-лесната част от реденето на кубчето. И тук отново трябва да си избереш кой алгоритъм ще ти е най-удобен...

Преди да почнеш да учиш трябва да научиш нотацията на кубчето - ЦЪК
Общо взето е това, по-лесно незнам как може да се каже !  Very Happy
Източници от които черпих информация: ЦЪК
ЦЪК
Прегледай сайтовете, особено този на бадмефисто, той е най-добрият учител!
Късмет!  Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
ЗанЧи Кубър




Брой мнения : 3
Join date : 23.02.2015

ЦФОП обяснение като за идиот (за мен) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЦФОП обяснение като за идиот (за мен)   ЦФОП обяснение като за идиот (за мен) Icon_minitimeВто Фев 24, 2015 5:54 pm

А може ли да ми обясниш при Ф2Л последния слот (последните 2 понякога  стига да съм наредил 2 срещуположни слота) как да го наредя , навсякъде дават как нареждат кубчето всеки случей но винаги го мешат като почнат нов случей и не мога да разбера как да наредя последния слот, защото като почна да нареждам и пре**авам останалите наредени слотове. Мерси!
Върнете се в началото Go down
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

ЦФОП обяснение като за идиот (за мен) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЦФОП обяснение като за идиот (за мен)   ЦФОП обяснение като за идиот (за мен) Icon_minitimeВто Фев 24, 2015 6:35 pm

Само тоя клип открих, дано ти е от полза - ЦЪК
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
ЗанЧи Кубър




Брой мнения : 3
Join date : 23.02.2015

ЦФОП обяснение като за идиот (за мен) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЦФОП обяснение като за идиот (за мен)   ЦФОП обяснение като за идиот (за мен) Icon_minitimeВто Фев 24, 2015 7:04 pm

Count Dracula написа:
Само тоя клип открих, дано ти е от полза -
Eee да си жив и здрав , мерси много !
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ЦФОП обяснение като за идиот (за мен) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЦФОП обяснение като за идиот (за мен)   ЦФОП обяснение като за идиот (за мен) Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ЦФОП обяснение като за идиот (за мен)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 3x3x3-
Идете на: