RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Fridrich Метод Уроче!

Go down 
+17
pacata_99
iiWaN4o0o!!
marown eight
BoByS
Nikipetrov7504
Count Dracula
Tycho
Unique_Boy_96
gele100
ivanradanov
spigmata
paradox2
jaso
CZ101
RafaNadal
LinkinPark
BatafCube
21 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
iiWaN4o0o!!

iiWaN4o0o!!


Брой мнения : 32
Join date : 28.11.2011
Age : 29
Местожителство : Бургас

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeПон Фев 06, 2012 9:00 pm

Моля някои които му се занимава да направи едно БГ видео защото в темите в които е обяснено имам чуството че е на китайски нищо немога да разбера не че не е обяснено но немога.Моля направете едно видео с обяснение не разбирам нищо в youtube а много искам да падна до 30 40 секунди
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeПон Фев 06, 2012 10:17 pm

iiWaN4o0o!! написа:
Моля някои които му се занимава да направи едно БГ видео защото в темите в които е обяснено имам чуството че е на китайски нищо немога да разбера не че не е обяснено но немога.Моля направете едно видео с обяснение не разбирам нищо в youtube а много искам да падна до 30 40 секунди

Знаеш ли нотацията на куба? Защото всичко останало трябва да ти стане ясно, ако познаваш коя страна какво означава...
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 23
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeПет Дек 13, 2013 9:20 pm

A12на бегинър ми е 1:19 но вече знам да редя вторият ред по фридрих ама саамо за втория ре ми е нужна към 1:30 след тва кст видях колко OLL-та са напрао се стъписах аз не могаа да ги запомням алгоритмите с букви тряя да видя как да ги запомня
Върнете се в началото Go down
forever_alone




Брой мнения : 93
Join date : 29.12.2011
Местожителство : Студентски град

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeСъб Дек 14, 2013 4:29 am

Като са ти много, научи само 2Look OLL. Най-лесно се запомня с практика. Аз като учих алгоритмите ги чета и едновременно въртя- така постепенно ги научих на "мускулна памет"- кое накъде, с кой пръст завъртам. Съответно това пък е проблем с другите пъзели- ако се ползва същия алгоритъм, но формата е друга бъркам алгоритъма. (и бтв тия "буквички" се наричат нотация и алгоритмите за всички кубове се записват така Wink ).
Върнете се в началото Go down
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeСъб Дек 14, 2013 8:55 pm

pacata_99 написа:
A12на бегинър ми е 1:19 но вече знам да редя вторият ред по фридрих ама саамо за втория ре ми е нужна към 1:30 след тва кст видях колко OLL-та са напрао се стъписах аз не могаа да ги запомням алгоритмите с букви тряя да видя как да ги запомня
"вече знам да редя вторият ред по фридрих" това не го разбирам,във Фридрих такава стъпка няма,има първите два реда (F2L) ! Няма как да не ти е нужно повечко време,тъй като разпознаването е трудно.OLL-ите са само 57,не виждам нищо страшно.Ако научиш 1 sexy move (R U R' U'),това са ти почти 19 OLL-a,което си е 1/3 от алгоритмите.Другите са огледални и като запомниш единия,другия е почти същия.Ако все пак са ти много,казаха ти,научи 2-look-OLL! Aко ти е трудно да ги запомняш по букви,незнам за къде си тръгнал,друг начин няма.Сигурно незнаеш нотацията,научи я и няма да имаш проблеми с буквите.Повтарай алгоритъма отново и отново и пръстите ти сами ще почнат да го изпъляват.Това е !  Smile 
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
Shtorky

Shtorky


Брой мнения : 105
Join date : 01.03.2012
Age : 31
Местожителство : София

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeПон Дек 16, 2013 9:43 am

При мен за да науча бързо алгоритъм, гледам как се движат парчетата и така го запомням. По-сложен ми е метода на forever_alone Wink
Върнете се в началото Go down
forever_alone




Брой мнения : 93
Join date : 29.12.2011
Местожителство : Студентски град

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeПон Дек 16, 2013 10:49 am

Е, ти не не можеш (поне аз не мога де) да следиш всички парчета... Аз следя някакви ключови фигури, които се образуват в определен момент от алгоритъма (примерно по време на дабъл спиновете от PLL в горния слой се движи едно разбъркано, но ориентирано квадратче 2х2).
Върнете се в началото Go down
Shtorky

Shtorky


Брой мнения : 105
Join date : 01.03.2012
Age : 31
Местожителство : София

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeПон Дек 16, 2013 9:26 pm

Е аз не следя всички парчета не съм толкова добър ;д гледам примерно цвета на горния слой как се движи и по него се ориентирам Smile
Върнете се в началото Go down
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 23
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeСря Дек 18, 2013 2:17 pm

pri notaciata ko znachi x i M da ne e zavurtane na kkuba
Върнете се в началото Go down
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeСря Дек 18, 2013 5:22 pm

pacata_99 написа:
pri notaciata ko znachi x i M da ne e zavurtane na kkuba
http://lmgtfy.com/?q=cube+notation
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
stanislav

stanislav


Брой мнения : 142
Join date : 06.05.2014
Age : 23
Местожителство : Варна

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeСъб Май 10, 2014 6:03 pm

Аз съм научил всички ф2л. 1 ОЛЛ и 3 ПЛЛ. Само 45 от около 100 алгоритъма Mad Mad 
Върнете се в началото Go down
Shtorky

Shtorky


Брой мнения : 105
Join date : 01.03.2012
Age : 31
Местожителство : София

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeНед Май 11, 2014 1:02 am

Започни да учиш ПЛЛ и накрая ОЛЛ, ще ти е по-лесно Smile
Върнете се в началото Go down
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 23
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeНед Май 11, 2014 2:48 pm

аз първо научихняколко алга за 2 лоок олл после 2 алгоритъма от 2лоок ПЛЛ 1 за корнери един за еджове
Върнете се в началото Go down
sanita992




Брой мнения : 16
Join date : 04.01.2014
Age : 24
Местожителство : Troyan

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeПон Май 19, 2014 4:13 pm

https://www.youtube.com/watch?v=Q8-_5LHFLIU Това спадали към F2L Smile
Върнете се в началото Go down
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 23
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeПон Май 19, 2014 4:27 pm

това видео не става защото камерата не стои там където трябва, търси в youtube - badmephisto. на английски е но обяснява мн добре
Върнете се в началото Go down
sanita992




Брой мнения : 16
Join date : 04.01.2014
Age : 24
Местожителство : Troyan

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeПет Май 23, 2014 8:47 pm

Започнах да уча Ф2Л по ето тези формули https://www.youtube.com/watch?v=qH3M2uxS7kU почти съм накрая, но доста се упражнявах и времето не може да ми падне само ф2л ми е 32 секунди, ако може някой да ми каже как да ми падне?? Smile
Върнете се в началото Go down
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeПет Май 23, 2014 9:02 pm

sanita992 написа:
Започнах да уча Ф2Л по ето тези формули https://www.youtube.com/watch?v=qH3M2uxS7kU почти съм накрая, но доста се упражнявах и времето не може да ми падне само ф2л ми е 32 секунди, ако може някой да ми каже как да ми падне?? Smile
Първо, че си се прецакала да учиш формули за F2L, ненужни са, интуитивно е по-добре! Второ, за F2L се изисква много време и практика за да ти падне времето, все пак това е най-трудната част от реденето! Ако искаш тренирай с метроном, може да ти помогне и другото което е - бавно редене без таймер, просто да гледаш кое къде отива и как се движат нещата. Успех !  Wink Wink Wink
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
sanita992




Брой мнения : 16
Join date : 04.01.2014
Age : 24
Местожителство : Troyan

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeСъб Май 24, 2014 6:43 am

Какво е метроном?
Върнете се в началото Go down
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeСъб Май 24, 2014 7:24 am

sanita992 написа:
Какво е метроном?
Устройство, което си го нагласяш да цъка през определен интервал от време, и на всяко цъкане правиш по 1 движение на кубчето.По този начинсе подобрява лук-ахеда и F2L-а ! qqTimer+metronom<--- ето тук можеш да се упражняваш, само от настройките трябва да си го нагласиш(препоръчвам ти 1000мс, демек 1 движение за 1 секунда) от Show timer optinons, цъкаш на not using metronom и вече става using и в вдясно си нагласяш колко цъкания да са за 1 секунда.  Wink 
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 23
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeСъб Май 24, 2014 7:31 am

и аз препоръчвам интуитивен ф2л но в последно време научих няколко алга за да мога да редя без ротациа
Върнете се в началото Go down
stanislav

stanislav


Брой мнения : 142
Join date : 06.05.2014
Age : 23
Местожителство : Варна

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeВто Юни 03, 2014 12:10 pm

Също и аз препоръчвам интуитивен ф2л Very Happy 
Върнете се в началото Go down
stanislav

stanislav


Брой мнения : 142
Join date : 06.05.2014
Age : 23
Местожителство : Варна

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeЧет Юни 19, 2014 4:35 pm

Ето , че след около два месеца съм научил почти всичи формули. Ето ги и резултатите:
F2L:41/41 (100 %)
2 Look OLL : 9/9 (100%)
PLL : 6/21 (28.8%)

Не мисля да уча пълен ОLL.
Върнете се в началото Go down
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 23
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeПет Юни 20, 2014 5:35 am

защо учиш ф2л по добре интуитивно. и за да знаеш вичките са повече от 200 не 40
Върнете се в началото Go down
stanislav

stanislav


Брой мнения : 142
Join date : 06.05.2014
Age : 23
Местожителство : Варна

Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitimeПет Юни 20, 2014 7:46 am

Аз си използвам интуитивен Ф2Л ама първо се прецаках да уча алгоритми
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fridrich Метод Уроче!   Fridrich Метод Уроче! - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Fridrich Метод Уроче!
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 3x3x3-
Идете на: