RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 DaYan - GuHong (Lone Goose)

Go down 
+17
RadiKing
L2 z2 R2
TyLo
Count Dracula
DoByG
HarryCo
the_trademark
gele100
mr.fi4oo
krumbgf
Karamazov
simon
firemike
ivanradanov
Tycho
spigmata
Nikipetrov7504
21 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
the_trademark

the_trademark


Брой мнения : 283
Join date : 11.04.2011
Age : 28

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeВто Май 17, 2011 8:46 pm

A aз искам да попитам каква е разликата между това и това освен в размера? Кое е по-добро, защото смятам и едно такова да си взема... Suspect


Последната промяна е направена от the_trademark на Вто Май 17, 2011 8:54 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото Go down
HarryCo

HarryCo


Брой мнения : 348
Join date : 11.01.2011
Age : 26
Местожителство : Цар Калоян,Разград

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeВто Май 17, 2011 9:00 pm

Пластмасата е различна - при втория куб е POM
Върнете се в началото Go down
http:// https://www.youtube.com/user/SCHarryCo
the_trademark

the_trademark


Брой мнения : 283
Join date : 11.04.2011
Age : 28

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeВто Май 17, 2011 9:02 pm

Kоето ще рече? Заслужава ли си допълнителните $2?
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeВто Май 17, 2011 10:12 pm

Няма разлика в размера, еднакви са.
РОМ варианта му е по-твърда пластмасата и е по-тежко!
Като качество на въртене, сечене и т.н. са еднакви.
Разликата е в чувството и звука, когато го въртиш, и кой от двата ще ти хареса няма как да е ясно докато не пробваш и двата.
Върнете се в началото Go down
the_trademark

the_trademark


Брой мнения : 283
Join date : 11.04.2011
Age : 28

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeПон Юни 06, 2011 6:59 pm

Днес на 19.05 в 23:43 и аз поръчах 3x3x3 DaYan GuHong, но РОМ и е бял. Също така поръчах и още един DaYan LinYun за IvoRyPz. Kaто пристигнат, ще кача материал. Smile Wink

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eeeх, най-накрая на 03.06 пристигна този GuHong и дори го повъртях няколко дена, за да се поразчупи малко... Като първи впечатления ми се струва, че със само едно нещо превъзхожда LingYun-a и то това е размера... Някак си по-голям и по-удобен ми е... Иначе като въртене е някакси странно, нито е по-хубав от LingYun-a, нито е по-лош, просто е по-различен... Нещата, които въобще не ми харесват са, че схемата за захващане на ъгловите пърченца е малко недоизмислена, сравнение с тази на LingYun-a, също така и ръбовете са му много шилести и като правя М ме задират доста неприятно... Сега последните два дена само него въртя, за да видя как се държи и за сега съм доволен... Ако нещо може и снимчици или клипче да кача, но ще видим... Wink
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeНед Юни 19, 2011 8:27 pm

Ето една нова възможност тези от вас с по -скромен бюджет да си вземат нещо добро. НОВ САЙТ с много по тънки цени
http://51morefun.com/ ......
1.-ГУХОНГ-(ДАЯН -2) -9.99долара
2.-ЛИНГЯН -(ДАЯН -3)- 11.99 долара
3.- ЛЪНХУЙ -(ДАЯН -4)- 14.99долара
4.- ЗАНЧИ -(ДАЯН -5) - .....скоро за 16.99долара
.... и още много .... Този сайт тепърва ще се доказва, но си мисля че цените в останалите сайтове ще намалеят благодарение на този.
Хайде на новото Smile Smile Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeНед Юни 19, 2011 8:37 pm

Проблем! Very Happy Има ли доставка?
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeПон Юни 20, 2011 9:11 am

Все още не съм го тествал лично, така че не знам кое как е мога само да вадя заключения на базата на постовете в централния форум - http://www.speedsolving.com/forum/showthread.php?30035-Is-51morefun-a-safe-site&highlight=51morefun.com Бъдещето ще покаже най-добре.... Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeСря Юли 27, 2011 1:08 pm

Вече имам и DaYan V ZhanChi, няма още какво да кажа за него, освен че е по-лек от предния, иначе не се различава драстично от останалите DaYan. LunHui напоследък ми се струва много тежък. Тези дни като го смажа с мои смазки и си го настроя, ще го преценя.
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeСря Юли 27, 2011 7:35 pm

Аз очаквам моя DaYan V ZhanChi до една две седмици. Надявам се наистина на нещо средно между Гухонга и Лингяна тоест с големината на гухонга и бързината и стабилноста на лингяна, но като дойде ще видим тогава ще пиша.... Smile засега първо инфо за качеството ще дава Тичо като първи собственик на такова в БГ Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeСря Юли 27, 2011 7:49 pm

Засега мога да го определя на ГуХонг с екстрите на ЛунХуй. Като размер е колкото ГуХонг-а. Скорост, ми бърз ми се струва, но още не съм го смазал. На мен определено ми харесва повече от ЛингЯн-а и ЛунХуй-а.
Единственото дразнещо е, че заради новата система с тези торпеда, както този, така и предният, нямат отваряне. Първо трябва да развинтиш някой от центровете за да изкараш някое парче. Може и със сила, но след един два пъти, почва да ме е шубе да не счупя нещо.
Върнете се в началото Go down
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeПет Юли 29, 2011 8:27 pm

Едно въпросче - това Gu Hong ли е или някой друг Dayan, защото ako e, е доста по-евтино от lightake.com.

П.П. Ето ТУК има 6 сайта с безплатна доставка и добри продукти. Този първият в момента е с 50% отстъпка и има megaminx на QJ за по 4 долара и нещо.
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeСъб Юли 30, 2011 9:40 am

Ми кутията която показват е зелена, значи е ГуХонг. Тези ме убиват, GuHong = 3x3x3 Regular IQ Puzzle Magic Cube-Black Frame(Finished Product). За едно Square 1, са дали следното название - Irregularly Shaped 3D Kids Gift Toy Brain Teaser Magic IQ Cube, ужаст какой то! Добре поне, че са снимали кутиите на продуктите, та от там да видиш инфо за производител и модел.

Всички продукти на ДаЯн в Lightake са по-скъпи от другите места в нета. Обяснението на търговеца е, че производителят му налага тези цени, пък той щял да компенсира с различни отстъпки, само трябва да ги дебнеш. Аз не знам, но ставали въпрос за ДаЯн, като си ги поръчвам от щатите, дори с цената на доставката ми излиза колкото на Lightake. Предимството е, че ми пристигат, досега и трите пъти, точно на седмия ден, което си е много добре.

Тук хората ползват предимно Lightake, по-рядко и DealExtreme. Като свикнат с тях и като са сигурни и спокойни, че си получават пратките, никой не тръгва току така да тества нови магазини. Та затова и едва ли някой може да ти каже нещо конкретно за този или онзи магазин.
Върнете се в началото Go down
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeСъб Юли 30, 2011 10:47 am

Благодаря за информацията, а колкото до сайтовете - аз ги дадо ако некой не ги знае иначе са сигурни и не търся информация за тях, просто ги намерих и реших да ги споделя.
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeСъб Юли 30, 2011 12:13 pm

Определено ZhanChi от ден на ден ми харесва все повече и все повече, при все че още не съм го смазал и настроил. Докато LingYun и LunHui са си експерименти в една или друга посока, то този е наистина достойно продължение на GuHong.
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeВто Авг 23, 2011 11:30 am

На пазара излезе и ЛингЯн втора генерация, с торпеда.
Върнете се в началото Go down
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeВто Авг 23, 2011 12:03 pm

Zan Chi - 12 Долара в ДХ, жалко че вече поръчах Гу Хонг, кото е по ефтин само с някакви центове !
Върнете се в началото Go down
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeВто Авг 23, 2011 1:04 pm

DoByG написа:
Zan Chi - 12 Долара в ДХ, жалко че вече поръчах Гу Хонг, кото е по ефтин само с някакви центове !
Да,но това е по-малко май,гледам му размерите и са 5.6x5.6x5.6,а от ЛТ са 5.7x5.7x5.7.Също така този е по лек-86 грама,а този от ЛТ е 126(30 грама повече),незнам дали с опаковката или нешо е обръкано просто...
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeВто Авг 23, 2011 1:44 pm

Определено един от двата сайта бърка в размерите. Няма два вида ЗанЧи с различни размери.
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeПон Сеп 26, 2011 3:00 pm

Днес получих LingYun 2nd Generation. Притежава супер скоростните качества на първия, но е по-контролируем, плюс торпедата. Доволен! Very Happy
Върнете се в началото Go down
TyLo

TyLo


Брой мнения : 74
Join date : 11.11.2011
Age : 27

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeЧет Ное 17, 2011 2:41 pm

Здравейте всички . Smile Имам няколко въпроса относно (DaYan-Guhonga).. Това ще ми е първият куб и не съм много наясно с някой неща..С един прятел сме се навили двамата да си го поръчаме .. Аз изобщо нямам карта ,а камоли за пазаруване в интернет .. Та въпроса ми е възможно ли е да си поръчаме с кредитна карта и задължително ли е да се регистрираш в "Pay Pal" за да пазаруваш примерно от - Lightake и щом сме двама ще ни дадат ли tracking номер (поръчката е над 15$..Very Happy) за да следим пратиката каде се намира точно ..За мен няма проблем каде ще ни ги доставят кубовете -ние живеем все пак в един блок .. Абе ,ако някой може да ми каже направо как точно става поръчкатаи и всичко др ще съм му много благодарен .. :]]]
Върнете се в началото Go down
L2 z2 R2

L2 z2 R2


Брой мнения : 22
Join date : 17.05.2011

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeЧет Ное 17, 2011 8:23 pm

TyLo написа:
Здравейте всички . Smile Имам няколко въпроса относно (DaYan-Guhonga).. Това ще ми е първият куб и не съм много наясно с някой неща..С един прятел сме се навили двамата да си го поръчаме .. Аз изобщо нямам карта ,а камоли за пазаруване в интернет .. Та въпроса ми е възможно ли е да си поръчаме с кредитна карта и задължително ли е да се регистрираш в "Pay Pal" за да пазаруваш примерно от - Lightake и щом сме двама ще ни дадат ли tracking номер (поръчката е над 15$..Very Happy) за да следим пратиката каде се намира точно ..За мен няма проблем каде ще ни ги доставят кубовете -ние живеем все пак в един блок .. Абе ,ако някой може да ми каже направо как точно става поръчкатаи и всичко др ще съм му много благодарен .. :]]]


https://rubik-forumbg.bulgarianforum.net/t273-topic
Върнете се в началото Go down
TyLo

TyLo


Брой мнения : 74
Join date : 11.11.2011
Age : 27

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeСря Дек 14, 2011 2:10 pm

Привет Smile И от мен малко коментарче за "Гухонга" ..Чувството с него е коренно различно .. В момента съм на седмото небе .От както се регистрирах в тоя форум си играя с един от унгарските кубчета .. Времената ми на него бяха около 1 мин и (A12 - 1мин и 4 сек ) А сега венага като хванах Гухонга направих А12 - 45 сек (пак с Biginners metoda ) cheers
Върнете се в началото Go down
RadiKing

RadiKing


Брой мнения : 60
Join date : 21.05.2011
Age : 24

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeСря Фев 15, 2012 6:12 pm

Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitimeСря Фев 15, 2012 6:27 pm

По принцип Тичо е специалист по видовете пъзели, но аз си мисля, че е по-добре 2-рата генерация, черен (първият линк), но...за цветовата гама е въпрос на вкус. Smile Аз съм с бяло (по-скоро слонова кост) Жан-Чи и съм много доволен.
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 3 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
DaYan - GuHong (Lone Goose)
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» скърцане при Dayan Guhong
» кое е по добро zanchi или guhong
» Koe kubche da si vzema Zhanchi ili Guhong ???
» DaYan III - LingYun
» DaYan ZhanChi

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 3x3x3-
Идете на: